کد مطلب: 32072 تعداد بازدید: ۱۴۹

برگزاری مراسم سوگواری امام حسین ع در جمع بانوان شیعه و سنی

برگزاری مراسم سوگواری امام حسین ع در جمع بانوان شیعه و سنی

شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۲:۰۱
مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) بندرترکمن مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان را با سخنرانی «حجت الاسلام والمسلمین سید احمد علی قاضوی» استاد حوزه برگزار کرد.

حجت الإسلام قاضویبا اشاره به عظمت عزاداری امام سوم شیعیان عنوان کرد: نگاه امام حسین(ع) در ایام محرم به سه گروه عزاداران، زائران و گریه کنندگانش می باشد.

وی گفت: منشاٌ و سرچشمه این گریه ها، زحمات پیامبر اکرم(ص) می باشد. ایشان تنها مزدی که در قبال این رسالت خواستند؛ مودت با اهل بیتشان(علیهم السلام) بود. حضرت(ص) روزی از مرکب پیاده شدند و کودکی را نوازش کردند و فرمودند این کودک دوستدار حسینم است.

مدرس حوزه علمیه برادران این شهرستان با اشاره به رسالات حضرت خاتم(ص) تصریح کرد: شرح این فداکاری تا جایست که حتی نویسندگان غربی هم در این باره می نویسند که عرب ها قبل از اسلام وحشی و بی تمدن بودند. چرا که کارهایی از قبیل زنده به گور کردن دختران...افتخار آنان بود. این در حالی است که نبی اکرم(ص) به زن عزت داد.

حجت الإسلام قاضوی خاطر نشان کرد: خداوند بعد از خلقت حضرت آدم(ع) به ایشان پنج نور پاک را نشان دادند، زمانی که به نام اباعبدالله الحسین(ع) گریستند. لذا گریه برای ایشان از آغاز آفرینش بوده است.

وی در پایان  تصریح کرد: عظمت و بزرگی گریه برای ایشان تا جایست که در قیامت عزادارن حسینی در محضر خداوند، خندان حاضر می شوند با وجود این که همه گریان هستند. در این ایام همه امامان عزادار جدشان  بودند.

گفتنی است در این مراسم؛ مدیر، اساتید، طلاب و جمعی از بانوان شیعه و سنی حضور داشتند.