کد مطلب: 32071 تعداد بازدید: ۲۳۳

جامعه با امر به معروف از رحمت خدواند برخوردار می شود

جامعه با امر به معروف از رحمت خدواند برخوردار می شود

شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۷:۴۹
دومین روز عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با سخنرانی «حجت الاسلام حسنعلی مازندرانی» نماینده رهبری نهاد دانشگاه در مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان برگزار شد.

حجت الاسلام مازندرانی در جمع طلاب، اساتید و جمعی از بانوان شهر گفت: امر به معروف و نهی از منکر، بنا به فرمایش مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) باید همانند نماز فراگیر شود.

وی افزود: امام حسین(ع) مأمور به اصلاح امت اسلامی و از بین بردن انحرافات بوده و برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد. ما نیز برای انجام امر به معروف و نهی از منکر باید از خودمان شروع کنیم. فرد باید معروف ها و منکرها را بشناسد تا بتواند آمر به معروف و ناهی از منکر باشد.

این کارشناس دینی با اشاره به مفاسد و تبعات ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شود، برکات از زمین گرفته می شود. دین، دین تلاش و مسئولیت است. وقتی این فریضه و مسئولیت ترک شود، نااهلان مسلط می شوند و برکات برداشته می شود. دعا مستجاب نمی شود، افراد، مثل مردگان در میان زندگان می شوند و گناه روا شمرده می شود.

حجت الإسلام مازندرانی با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر از مصادیق یاری کردن خدا است، افزود: خداوند بندگان را دوست دارد، به انسان عقل داده و راه را مشخص کرده و پیامبران را فرستاده تا مردم را به راه درست و بهشت الهی رهنمون کند. جامعه با امر به معروف از رحمت خدواند برخوردار می شود  و به آسایش و آرامش فردی و اجتماعی می رسد.