کد مطلب: 32067 تعداد بازدید: ۲۸۴

مراسم سوگواری شهادت حضرت امام حسین در انبارالوم

مراسم سوگواری شهادت حضرت امام حسین در انبارالوم

شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۹:۲۹
مراسم سوگواری شهادت حضرت امام حسین(ع) با حضور طلاب و اساتید مدرسه علمیه صدیقه طاهره (س) انبارالوم برگزار گردید.

حجت الإسلام و المسلمین جلیل دماوندی مدرس حوزه علمیه امام صادق(ع) انبارالوم ضمن بیان سیره امام حسین(ع) در عبادت و مناجات با خدا گفت: خوب است که شیعیان راه و رسم زندگی خود را از امام حسین(ع) و امامان معصوم(علیهماالسلام) بیاموزند که چگونه در شرایط سخت و بحرانی عاشورا دست از راز و نیاز با معبود خود بر نداشتند.

وی با اشاره به روز شهادت حضرت علی اکبر(ع) تصریح کرد: حضرت علی اکبر(ع) هم خُلقاً و هم خَلقاً شبیه پیامبر اکرم(ص) بود. ایشان کسی بودند که در میدان نبرد حاضر شدند و به جنگ تن به تن با یزیدیان پرداخت و پا به پای پدر در کربلا حضور داشت و مایه دلگرمی و امید پدرش بود.

این مدرس حوزه تأکید کرد: جوانان مسلمان و شیعه باید حضرت علی اکبر(ع) را سرلوحه خود قرار دهند که اینگونه در رکاب پدر حضور داشت و تحت هیچ شرایطی از امام حسین(ع) نافرمانی نمی کردند.

حجت الإسلام دماوندی در پایان سخنانش گفت: به فرموده امام خمینی(ره) این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. این سخن امام واقعا حکیمانه و ارزشمند است، چرا که اگر این دو ماه پر فضیلت و ماه عزا و ماتم و پاسداشت قیام امام حسین(ع) نبود، مردم براحتی اسلام را به فراموشی می سپردند و به بیراهه می رفتند.