کد مطلب: 32046 تعداد بازدید: ۲۷۰

عاشورا حادثه ای عظیم، معرفت بخش و تحرک آفرین است

عاشورا حادثه ای عظیم، معرفت بخش و تحرک آفرین است

شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۱:۴۲
نشست بزرگ عاشورائیان با موضوع عوامل سعادت و شقاوت در کربلا با حضور «خانم فاطمه سوسرایی» استاد و مبلغ حوزه علمیه الزهرا(س)گنبدکاووس برگزار گردید.

سوسرایی در جمع اساتید و طلاب این مدرسه بیان کرد: عاشورا حادثه ای عظیم، معرفت بخش و تحرک آفرین است. عاشورا به آدمی می آموزاند که برای حفظ دین، باید فداکاری نمود و از جای جای صحنه عاشورا نیز باید عبرت های معنوی و انسان ساز گرفت. صفحه عاشورا محل امتحان است که در آن عده ای پیروز و سعادتمند شدند و عده ای شکست خورده و به شقاوت ابدی رسیدند.

وی در ادامه پس از بیان معنای لغوی و اصطلاحی سعادت و شقاوت به برخی از عوامل و زمینه های سعادت و شقاوت اشاره نمود و با اشاره به این نکته که عوامل شقاوت انسان بر دو نوع کلی درونی و بیرونی است، افزود: عامل اساسی در شقاوت انسان عوامل درونی است.

استاد حوزه عنوان کرد: برخی از مهم ترین عوامل شقاوت عبارتند از؛ ترس که مایه ذلت و زبونی و عقب افتادگی است، دنیا طلبی که ریشه همه گناهان است، پیمان شکنی و بی وفایی و لقمه حرام.

سوسرایی همچنین در انتها به برخی از عوامل سعادت دنیوی و اخروی افراد اشاره نمود که از جمله آن ها داشتن ایمان، تقوا، اخلاص، پیرو ولایت بودن، شجاعت و وفاداری را می توان نام برد.