کد مطلب: 31270 تعداد بازدید: ۲۶۱

دفاع مقدس باعث تثبیت نظام و انقلاب اسلامی شد

دفاع مقدس باعث تثبیت نظام و انقلاب اسلامی شد

چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۷:۲۷
به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان نشست تربیتی «خانواده موفق در نگاه دینی» با سخنرانی «حجت الاسلام دکتر رجبی» مدرس حوزه و دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام رجبی در جمع طلاب این مدرسه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدسی که در مقابل هجمه ددمنشانه صدام بر کشور انجام شد، علیرغم این که بهترین عزیزان ما را گرفت، برکات زیادی را به همراه داشت.

وی افزود: این انقلاب، انسان های خیلی خوبی را تربیت کرد و تثبیت نظام و انقلاب اسلامی را در پی داشت.  موجب ایجاد و تقویت روحیه صبر و مقاومتی شد که مورد تایید اسلام می باشد.

مدرس حوزه و دانشگاه در ادامه با بیان این که خانواده از نگاه قرآن شاخصه هایی دارد، تصریح کرد: خانواده موفق، خانواده ای است که در ان آرامش و سکینه باشد. خداوند بین زن و شوهر در آغاز زندگی مودت و رحمتی قرار داده است که برای ادامه و تثبیت زندگی باید محبت به وجود بیاید.

حجت الإسلام رجبی تاکید کرد: باید بدانیم از نگاه اسلام هریک از اعضا خانواده در چه جایگاهی قرار گرفته است تا منجر به شکل گیری زندگی موفق  و نورانی شود. تقسیم کار در بین ارکان خانواده یکی از نکات مهمی است که باید مبنای عمل یک مسلمان قرار گیرد.