کد مطلب: 30358 تعداد بازدید: ۲۵۱

استان گلستان الگوی رفتار پژوهشی

استان گلستان الگوی رفتار پژوهشی

سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹:۱۱
معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان از برگزاری نشست راه کارهای عملیاتی طرح های پژوهشی استان گلستان با حضور حجت الإسلام حصاری خبر داد.

«خانم صدیقه بهرامی» در این جلسه ضمن ارائه گزارشی پیرامون اقدامات انجام شده در امر پژوهش بیان کرد: با نظر به نتایج حاصله از نیازسنجی پژوهشی در استان جهت تأمین الزامات و تعیین اولویت ها بویژه تربیت نیروی متخصص و بکار بردن آنان در حوزه های علمیه، باید دو محور در طرح های پژوهشی استان مورد توجه قرار گیرد. تربیت مربی های پژوهشی و برنامه ریزی جهت تجهیز کتابخانه های مدارس استان و تأمین پایگاه های علمی- پژوهشی از آن جمله محورهاست.

وی ادامه داد: در راستای برطرف کردن این نیازها اقداماتی به انجام رسیده است. که انتظار می رود با عملیاتی کردن برنامه ها و برگزاری کارگاه های مورد نیاز، خواهران طلبه جهش موفقیت آمیزی را در سال های نه چندان دور داشته باشند و زمینه های مقاله نویسی و ارائه آثار فاخر در جشنواره های کشوری مانند رشد، علامه حلی و بانوی کرامت فراهم آید.

 معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان افزود: در جهت تعمیق و کاربردی کردن تحقیقات پایانی و پایان نامه ها تلاش گردیده تا مسائل روز در قالب موضوعات دریافت شده از سوی نهادها و مراکز دینی و پژوهشی مرتبط به سرانجام رسد.

بهرامی در راستای هدف دوم با ارزیابی مجموعه فعالیت کانون کتابداران که قریب به یک سال از شروع فعالیت آن می گذرد، ابراز داشت: بر آن شدیم تا فعالیت کانون را در چارچوب آیین نامه مرتبط که در شورای علمی پژوهشی استان در حال بررسی و تدوین می باشد، سازماندهی نماییم. فعالیتی که خود می تواند طلاب خواهر را در کسوت یک کتابدار متخصص تربیت نماید.

وی خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسات کتابخوان، هر یک از کتابداران را با روش های مطالعه و معرفی کتاب به صورت عملی آشنا سازد و با تدبیر صندوق تجهیز کتابخانه ها در استان مفتخر شدیم به صورت ضروری و الزامی هر فصل سه کتابخانه از سه مدرسه بالغ بر 18000000 ریال تجهیز نماییم؛ امری که با همت و همکاری ویژه مدیران و مسئولین مدارس استان در حال اجرا می باشد.