کد مطلب: 30356 تعداد بازدید: ۲۶۷

بیانیه

بیانیه

سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۴:۳۴
به مناسبت آغاز سال تحصیلی 96ـ 95 بیانیه ای از سوی حجت الاسلام والمسلمین ایوب وردانی مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان گلستان خطاب به طلاب مدارس علمیه استان صادر گردیدکه بدین شرح می باشد.

سلام بر پیشگاه مقدس ذخیره عالم امکان حضرت ولی عصرعجل الله تعالی فرجه الشریف و درود بی پایان بر روان پاک بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینیرضوان الله تعالی علیه و شهدای صدر اسلام تا کنون و سلام بر مقام عظمای ولایت امام خامنه ایمدظله العالیو آرزوی طول عمر با عزت و پربرکت برای آن عزیز.

با عرض تبریک طلیعه کسب معارف الهی که مقرون شده با دو عید بزرگ عبودیت و ولایت، گرامی می داریم یاد و خاطره لاله های سپید منا که عارفانه، عابدانه، عاشقانه و مظلومانه به سوی معبود ره پیمودند.

حوزه های علمیه از بدو تاسیس منشأ اقدامات و اثرات ارزشمندی بوده است. خصوصا در سطح دستیابی و حضور بانوان در عرصه های مختلف علمی، دینی، فرهنگی، پژوهشی و اجتماعی که منجر بهارتقاء توانمندی های این قشر عظیم جامعه شده و آثار فاخری را در بالندگی علمی به خود اختصاص داده است. این تحول مهم در جامعه ایران، قابل تأمل است. تحولی که دشمن را وادار به ایجاد شبه پراکنی های گسترده در مسائل مربوط به بانوان کرده است.

بانوان حوزه های علمیه باید با بهره گیری از ظرفیت های بالای خود و تقویت روحیه علمی، تبلیغی، جهادی و انقلابی به پیشبرد اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی بنگرند و با اعتمادی درونی به عزت و استقلال ایران اسلامی بیاندیشند و در انجام رسالت خود حداکثر تلاش و کوشش را به کار گیرند.

بی شک امروز نوک پیکان حملات نرم معاندین اسلام؛ به سوی جوانان، دانشگاهیان و حتی روحانیون ایران اسلامی قرار گرفته است. چرا که آنان از هر منفذی برای نفوذ و تفرقه در جوامع اسلامی استفاده نموده و هزینه های گزافی را صرف می نمایند. از این رو تمام نیروهای متدین و حزب اللهی، مجاهدین عرصه علم و دانشِ کشور اعم از حوزه و دانشگاه بویژه بانوان طلبه باید مراقب توطئه ها و ترفندهای دشمنان قسم خورده ی این نظام بوده و در حرکت «جهاد علمی کشور» که با خون هزاران شهید به دست آمده، تعلل به خود راه ندهند.

در پایان با استمداد از عنایات الهی و توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) و با تکیه بر آرمان های بلند معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) و خلف صالحش حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) درحفظ و ارتقاء این امانت الهی جهت شکوفایی استعدادهای نهفته ی جوانان این مرز و بوم تمام توان خود را بکار خواهیم بست. طلاب خواهر نیز در کنار جهاد علمی به فکر تهذیب خود باشند و بلکه تهذیب را بر علم‌آموزی مقدم گردانند چرا که تنها عالم مهذب می‌تواند در اصلاح جامعه نقش تأثیرگذاری داشته باشد. و امیدوارم خواهران طلبه همان طور که تا کنون با حفظ شئونات دینی و اخلاقی پله های ترقی را طی کردند، از این پس نیز شاهد توفیقات روز افزونشان در همه ی زمینه ها باشیم.

والسلام علی من التبع الهدی

ایوب وردانی

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان