کد مطلب: 30224 تعداد بازدید: ۲۸۸

دیدار حجت الإسلام حصاری با دبیران تشکل های پژوهشی

دیدار حجت الإسلام حصاری با دبیران تشکل های پژوهشی

یکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۷:۴۰
معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با دبیران تشکل های پژوهشی استان گلستان دیدار کرد.

حجت الإسلام حصاری گفت: تکاپوهای انسان و انرژی هایی که در وجود او برای پیشبرد امور بوجود می آید، بخاطر حس نوآوری و خلق کردن اثری است. باید این حس را در طلاب ایجاد کرد و آنان را به تکاپو وا داشت تا اثرآفرین باشند.

وی با بیان این که ظرفیت علمی طلاب بالاست، اظهار کرد: آنچه از کانون و تشکل ها برای ما مهم است، یادگیری کار گروهی-تشکلیِ سازمان یافته و هدفمند است. طلبه باید به گونه ای باشد که بعد از فارغ التحصیلی کارآمد باشد. برای کارآمدی هم باید حتما آموزش ببیند و مقداری توان پژوهشی داشته باشد.

 معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: خداوند در هر انسانی برای برپا بودن نظام خلقت و جامعه بشری توانایی های گذاشته و آن را متنوع توزیع کرده است. مهم آن است که این توانایی را بارور کرده و به فعلیت رسانیم.

حجت الإسلام حصاری در راستای تبلیغ پژوهش محور ابراز داشت: تبلیغ موفق زمانی حاصل می شود که متناسب با نیاز مخاطب باشد. یک مبلغ باید منابع متناسب با موضوع را بشناسد، خوب مطالعه و جمع بندی و تحلیل کند. تبلیغ و سخنرانی بدون پژوهش و تنها با گوش دادن میسر نمی شود.

وی در ادامه پیرامون سیر مطالعاتی سخن گفت و افزود: در سیر مطالعاتی، تشخیص علمی کتاب مورد توجه قرار گیرد. زیرا امروزه کتاب های گمراه کننده و کتاب های جذابِ آمیخته با خرافات، زیاد است. کتاب های انتخاب شده زیر نظر یک استاد فهیم باشد و سبب ارتقاء معرفت طلاب شود.

گفتنی است حجت الإسلام حصاری در پایان به سؤالات حاضرپاسخ داد.