کد مطلب: 30185 تعداد بازدید: ۲۱۳

نشست توجیهی سبدهای پیشنهادی کانون های پژوهشی

نشست توجیهی سبدهای پیشنهادی کانون های پژوهشی

شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷:۴۸
نشست توجیهی رئیس اداره راهبری تشکل های پژوهشی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران با دبیران تشکل های استان گلستان برگزار شد.

«خانم بابایی» گفت: کانون پژوهشی تشکلی طلبگی است که جهت ترویج و تثبیت فرهنگ پژوهش و ایجاد بنیه و مهارت پژوهشی طلاب مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان این که فعالان پژوهشی، مدیران آینده امور پژوهشی هستند؛ بر مطالعه آیین نامه و سبد پیشنهادی کانون های پژوهشی تأکید کرد و افزود: شناسایی، جذب و رشد استعدادهای پژوهشی از اهداف این کانون هاست.

رئیس اداره راهبری تشکل های پژوهشی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران عنوان کرد: کانون های پژوهشی تلاش نمایند تا انگیزه های پژوهشی طلاب را تقویت و جهت دهی نمایند و از ظرفیت ها و فرصت ها بهره برداری بهینه شود.

بابایی ایجاد بینش علمی در حد شکوفایی استعداد و برانگیختن خلاقیت پژوهشی طلاب، فرهنگ سازی برای کار گروهی و رقابت علمی میان آنان و ایجاد روحیه پرسشگری را از دیگر اهداف کانون های پژوهشی برشمرد.

وی ضمن اشاره به شرایط تشکیل این کانون ها ابراز کرد: استفاده از اساتید متعهد، متخصص و مجرب یکی از مهم ترین شرایط تشکیل کانون هاست تا آنان بر طلاب نظارت داشته و در راه ارتقاء آنان قدم بردارند.

رئیس اداره راهبری تشکل های پژوهشی مرکز مدیریت ادامه داد: کار پژوهشی، کار دیر بازدهی است. به همین دلیل طلابی که در کانون ها وارد می شوند؛ افراد جهادگر با روحیات خلّاق و انگیزه های بالا هستند. از این رو، کارهای مربوط به کانون را باید جهادی انجام داد. بسیاری از افراد متخصص، از طریق پشتکار خود به موفقیت رسیدند. الزاما امکانات عالی و کلاس و دوره برای آنان مهیا نبود.