کد مطلب: 29743 تعداد بازدید: ۳۴۴

اردوی جهادی اساتید و طلاب مدرسه علمیه سعدیه رامیان

اردوی جهادی اساتید و طلاب مدرسه علمیه سعدیه رامیان

شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۷:۲۹
مدرسه علمیه سعدیه رامیان همزمان با آغاز فصل تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان، اردوی جهادی به مدت هفت روز در روستای «ویرو» از توابع شهرستان رامیان برگزار کرد.

«خانم شمسی طاهری» مدیر این مدرسه اعلام کرد: در این اردو که کادر مدرسه و چند تن از طلاب مبلغ نیز حضور داشتند، برنامه های فرهنگی و هنری مختلفی برگزار شد. از جمله؛ روخوانی و روان خوانی قرآن کریم، نقاشی، بیان احکام و قصه های قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان، بیان احکام و مسائل شرعی ویژه بانوان، تفسیر قرآن کریم و اخلاق و مشاوره برای بزرگسالان.

وی همچنین دیدار با اعضای شورا و دهیاری روستا و آشنایی با مشکلات موجود در روستا و دیدار با ولی دانش آموزان و ارائه کمک های مالی به خانواده های نیازمند را از دیگر برنامه های خود عنوان کرد.

مدیر مدرسه با اشاره به بیان مقام معظم رهبری «حضور یک جوان مومن متدین و متشرع در یک مجموعه روستایی در بین جوانان، بین مردم، که مظهر مجسم آیه قرآن است؛ آنها را به دین، به انقلاب، به معنویت سوق می دهد.(کونوا دعاه الناس بغیر السنتکم)...» هدف از برگزاری این اردو را آشنایی با مبانی دینی، تعمیق باورهای دینی و نیاز جامعه دانست.

گفتنی است حجت الاسلام حسین طاهری امام جمعه شهرستان رامیان و مؤسس این مدرسه و حجت الاسلام ریاحی مسئول بسیج طلاب استان از اردو بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند برگزاری اردو قرار گرفتند. همچنین در پایان با برگزاری مراسم اختتامیه به شرکت کنندگان در کلاس ها جوایزی در قالب بسته های فرهنگی اهداء گردید.