کد مطلب: 29039 تعداد بازدید: ۲۵۹

همایش «تحکیم خانواده با محوریت عفاف و حجاب»

همایش «تحکیم خانواده با محوریت عفاف و حجاب»

پنجشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۰:۳۹
مدرسه علمیه سعدیه رامیان به مناسبت هفته جهانی عفاف و حجاب با همکاری فرمانداری این شهر همایشی را در اداره فرهنگ و ارشاد رامیان برگزار کرد.

حجت الاسلام سیف الله سهرابی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گلستان درباره رابطه حجاب و عفاف و تحکیم خانواده بیان داشت: مهمترین نقش زن، نقش تربیتی او در خانواده و اجتماع می باشد. زن می تواند با تربیت صحیح و منطبق با تعالیم دینی و اسلامی انسان های محجوب و عفیف تربیت نماید.

وی با اشاره به سخنی از حضرت زهرا(س) اذعان کرد: بهترین حالت برای زن، زمانی است که زن در خانه بماند و به تربیت فرزندان بپردازد.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان در بخش دیگری از سخنان خود به بیان اهمیت جایگاه خانواده پرداخت و گفت: زن خوب و عفیف می تواند منشاء خیرات زیادی باشد.

وی داشتن زن عفیف و محجوب را به عنوان رزق معنوی بیان کرد و توجه به مقام حضرت زهرا(س) و الگوپذیری جوانان از آن بانوی بزرگ را وظیفه دانست.

گفتنی است در پایان برنامه از زنان محجوبی که در ادارات شهرستان و محل کار با پوشش چادر فعالیت می کنند، تقدیر به عمل آمد. همچنین در حاشیه این همایش، نمایشگاه عفاف وحجاب برگزار شد کهغرفه کتاب و آثار پژوهشی طلاب مدرسه علمیه سعدیه رامیان، ارائه محصولات فرهنگی، پاسخگویی به مسائل شرعی و ارائه مشاوره مذهبی از جمله مهمترین غرفه های این نمایشگاه بشمار می آید.