کد مطلب: 28926 تعداد بازدید: ۳۰۵

ماه رمضان، ماه پیوند قرآن و اهل بیت است

ماه رمضان، ماه پیوند قرآن و اهل بیت است

سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴:۳۶
مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس مراسمی را در ماه مبارک رمضان با حضور طلاب، اساتید و مسئولین مدرسه برگزار کرد.

«خانم فاطمه سوسرایی» از اساتید مدرسه گفت: طبق روایت پیامبر(ص) ماه رمضان، ماه پیوند قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) می باشد. چرا که در نیمه ماه مبارک، کریم اهل بیت(ع) به دنیا می آید و در بیست و یکم ماه مبارک امام علی(ع) به شهادت می رسد.

وی افزود:هر کس قرآن را رودر روی خود قرار دهد در بهشت قرار می گیرد و هر کس پشت سرش قرار دهد، جهنم جایگاه اوست. بنابراین تمسک به اهل بیت(علیهم السلام) نیز اینگونه است. در صورت الگو پذیری و پیروی از اهل بیت، بهشت جایگاه ابدی او می شود و در صورت عدم تبعیت از این بزرگواران جایگاهی جز آتش جهنم نخواهند داشت.

استاد حوزه در راستای ابعاد زندگانی امام حسن مجتبی(ع) به خصوص در زمینه عبادت و اخلاق ایشان گفت: امام صادق(ع) می فرمایند: حسن بن علی علیه السلام عابدترین مردم در زمان خودش بود.

سوسرایی با بیان اینکه امام حسن مجتبی(ع) معروف به کریم اهل بیت می باشد، گفت: در روایات داریم که ایشان سائلی را از در خانه اش رد نمی کرد. از حضرت سوال شد چرا نیازمندی را هرگز از در خانه ات نا امید بر نمی گردانی حضرت فرمودند: خود من هم محتاج و نیازمند درگاه خداوند هستم و دوست دارم که خداوند مرا محروم نگرداند و شرم دارم در حالی که نیازمند هستم نیازمندان را ناامید کنم.