کد مطلب: 28921 تعداد بازدید: ۲۴۹

اجلاس مدیران و معاونین آموزش مدارس علمیه خواهران

اجلاس مدیران و معاونین آموزش مدارس علمیه خواهران

دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۳:۱۱
مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان در آستانه پذیرش مصاحبه علمی سطح 2 و 3 نشستی را با حضور مدیران و معاونین آموزش مدارس علمیه خواهران استان برگزار کرد.

حجت الإسلام ایوب وردانی مدیر حوزه علمیه خواهران استان در ابتدای این نشست گفت: علماء دین نقش بسیار مهم و ارزنده ای در هدایت جامعه بشری دارند. چرا که جامعه ی امروز پاسخ بسیاری از سؤالات و نیازهای خود را از قشر روحانیون طلب می کند که البته قرن ها همینطور بوده است.

وی افزود: لازمه پاسخگویی به این نیازها در درجه اول آمادگی خود ماست. اگر خود را آماده نکنیم، تنها حفظ بعضی علوم و عبارات برای ما و جامعه مفید نخواهد بود و صرف دانستن کفایت نمی کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان افزود: برای اینکه خود را آماده کنیم، لازمه اش این است که به خود و نفس خود بپردازیم. یکسری مسائل مانع است که باید مرتفع شود تا بتوانیم به اهدافمان برسیم و مسیر را طی کنیم. لذا در زندگی، خواهش های نفسانی مانع رسیدن به اهداف است.

حجت الإسلام وردانی ادامه داد: مشکل اساسی در اینجا گناه است. اگر انسان به خواهش های نفسانی خود عمل کند، مسیر انسان غیر خدایی خواهد شد. علتش هم این است که انسان از نفس خود مراقبت نمی کند. در نتیجه از خیلی توفیقات سلب می شود.

وی ضمن اشاره به روایات و این کلام امام خمینی «خدا نکند که انسان خود را نشناخته باشد اما جامعه به او روی آورده باشد» خاطرنشان کرد: ما قرار است دین مردم را حفظ کنیم. اگر نشناسیم که چه چیزی دین مردم را حفظ می کند، هر چه تلاش کنیم تأثیرگذار نیست. وقتی انسان به دنیا عادت کند، ترک آن سخت است. و انسان را گرفتار می کند.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان یادآور شد: مشکل امروز جامعه، مشکلات اخلاقی است و بقیه مشکلات فرع بر این مسئله. اگر مشکلات اخلاقی جامعه حل نشود، بقیه مشکلات هم حل نمی شود. باید طوری با مردم رفتار کرد که امید آنان از حاکمیت دین از بین نرود.

حجت الإسلام وردانی با تأکید بر اینکه این مسائل قابل توجه ما مسئولین است و باید در عملکرد و رفتار خود توجه داشته باشیم، ابراز کرد: مسئولین از جمیع جهات متعلق به خود نیستند. ما امروز خیلی وقت ها معیار سنجش حق و باطل هستیم و مردم دین را از ما می گیرند.لذا،با وجود کارهای اجرایی اما نباید از امورات شخصی و توجه به حالات معنوی دور شویم.

وی در ادامه نکاتی را در راستای هرچه بهتر برگزار کردن مصاحبه سطح 2 و 3 ایراد نموده و هر یک از مدیران و معاونین نیز به بیان مشکلات مربوط به مسائل آموزشی پرداختند.