کد مطلب: 28807 تعداد بازدید: ۲۲۱

عطایای خداوند به اندازه ظرف وجودی و قابلیت های افراد، است

عطایای خداوند به اندازه ظرف وجودی و قابلیت های افراد، است

سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹:۴۷
خانم حلیمه قربانی نژاد» مسئول روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان گفت: انسان باید تلاش کند تا قابلیت های وجودی خود را جهت دستیابی به تکامل روحی و معنوی و پیشرفت های مطلوب دنیایی افزایش دهد. زیرا به تعبیر بزرگان خداوند به اندازه ظرف وجودی و قابلیت های افراد، عنایت و عطا می کند.

قربانی نژاد بیان کرد: ماه مبارک رمضان از الطاف و عنایات خاصه به امت پیامبر عظیم الشأن(ص) است تا بندگان غبار وجودی خود را در نهر زلال، نورانی و ملکوتی این ماه مبارک شستشو و جلا دهند. که در اینصورت با وجود وارستگی های نفسانی و روحی و دوری از تعلقات دنیایی، می توان برکات ماه مبارک را درک، لمس و مشاهده کرد.

وی خاطرنشان کرد: از زیبایی های این ماه همین بس که تمامی مسلمانان و مؤمنان روزه دار به دنبال انجام خیرات معنوی و مادی و یاری رساندن به همنوعان خود هستند و در گوشه و کنار کشورمان و نیز برخی کشورهای دیگر برنامه ها و مراسمات بسیار زیادی برپا می نمایند که امید است این توفیقات مختص به این ماه نباشد و در سایر ایام نیز ادامه داشته باشد.

مسئول روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران گلستان در تشریح فعالیت های خود در ماه مبارک رمضان عنوان کرد: برنامه های مختلفی از سوی این بخش انجام شد که می توان از مهم ترین آنها به شرح دعای ابوحمزه ثمالی اشاره کرد.

این شرح که برگرفته از فرمایشات حضرت آیت الله جوادی آملی(حفظه الله) بود؛ در طول ایام ماه مبارک به شیوه های مختلف، در فضای مجازی و... در اختیار طلاب و مسئولین مدارس قرار گرفت.

قربانی نژاد ابراز کرد: فرمایشات زیبا و دلنشین امام سجاد(ع) در این دعا و همچنین تفسیر پرنغز آیت الله جوادی آملی به قدری تأثیرگذار و در خور تأمل بود که همکاران بعد از مطالعه ی دعا، پیرامون آن به بحث و گفتگو می پرداختند.

وی از دیگر برکات این ماه پرفیض و این دعای نورانی را آغاز سیر مطالعاتی همکاران استان در ماه مبارک رمضان دانست و تصریح کرد: برخی از همکاران استان در راستای انجام وظایف و ایفای رسالت خطیر و افزایش سطح علمی و معلومات خود، مباحثه و گفتگوی علمی برخی از کتب مهم را در این ماه آغاز کردند.

مسئول روابط عمومی استان شرح دعای وداع با ماه مبارک رمضان امام سجاد(ع)، و انجام خدمات دیگری با توجه به مناسبت های خاص این ماه را از دیگر برنامه های خود معرفی کرد. قربانی نژاد ادامه داد: قرائت قرآن کریم، بیان احکام و پاسخگویی به سؤالات شرعی، سخنرانی در جلسات، مجامع و محافل و نیز شرکت در برنامه های مختلف از اقدامات انجام شده برخی همکاران استان می باشد.