کد مطلب: 28806 تعداد بازدید: ۲۳۲

روزه داری امت پیامبر از جمله کرامات الهی خداوند به انسان است

روزه داری امت پیامبر از جمله کرامات الهی خداوند به انسان است

سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷:۱۰
«خانم لیلا کابوسی» معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان گفت: این ماه در روایات اسلامی ماه خدا و میهمانی امت پیامبر اکرم(ص) خوانده شده و خداوند متعال از بندگان خود در این ماه در نهایت کرامت و مهربانی پذیرایی می کند.

کابوسی بیان کرد: روزه داری امت پیامبر از جمله کرامات الهی خداوند به انسان است. که فواید بی شمار روحی_روانی، معنوی، اجتماعی، اخروی و حتی مادی بر آن مترتب است. هرچه علم پیشرفت می کند، ابعاد مختلفی از فواید روزه داری معلوم می گردد.

وی در ادامه سخنان خود در بیان فعالیت های انجام شده ی فرهنگی در استان بیان کرد: در این ماه مبارک مبلغان خواهر استان نیز به سهم خود در جهت نشر معارف قرآنی و اهل بیت(علیهم السلام) تلاش و فعالیت داشته اند.

معاون فرهنگی مدیریت گلستان اعلام کرد: 431 نفر از مبلغان استان گلستان در جلسات قرائت قرآن، پاسخگویی به سؤالات شرعی، بیان نکات احکام، تفسیر قرآن و اخلاق حضور فعال داشتند.

کابوسی افزود: 10 نفر از مبلغین این استان در شب های قدر و مصلی های نماز جمعه جهت پاسخگویی به سؤالات شرعی حضور بهم رساندند.

وی تصریح کرد: همچنین تعدادی از مدارس استان اقدام به برپایی محافل انس با قرآن و اجرای مانور فرهنگی به همراه اجرای برنامه های قرائت قرآن توسط قاریان ممتاز و برجسته، سخنرانی، مشاوره و برپایی غرفه ی کودک و...نمودند.

معاون فرهنگی مدیریت این استان بیان کرد: بعضی از مدارس استان به مناسبت ماه مبارک رمضان کلاس های آموزشی روخوانی و روانخوانی، تجوید، قرائت در مقاطع مختلف سنّی برگزار نمودند که حدود 100 نفر در این کلاس ها شرکت داشته اند.