کد مطلب: 28802 تعداد بازدید: ۹۴

محفل انس با قرآن در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا بندرترکمن

محفل انس با قرآن در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا بندرترکمن

دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰:۳۴
در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) بندرترکمن مراسم محفل انس با قرآن با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شیخی امام جمعه شهر انبارالوم برگزار شد.

حجت‌الاسلام شیخی در جمع کادر، اساتید، دانش آموختگان، طلاب و خانواده هایشان و مدعوین شیعه و سنی این مدرسه و شهر گفت: انسان باید برای روزه داری خود تلاش کند. همانگونه که امام حسن مجتبی (ع) تلاش می کردند. تلاش در روزه یعنی فرد علاوه بر اینکه از خوردن و آشامیدن امساک می کند، آداب روزه داری را هم باید رعایت کند، هرچه بیشتر تلاش کند آثار آن را می بیند.

 وی ادامه داد: برای اینکه احساس معنویت بعد از ماه رمضان هم وجود داشته باشد، باید مراقب روزه خود باشد و از گناهان دوری کند. رسول خدا(ص) فرمودند: چهار چیز است که روزه و کارهای خیر را فاسد می کند؛ غبیت کردن، دروغ گفتن، سخن چینی کردن و نگاه به نامحرم.

امام جمعه انبارالوم خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) در مورد کسی که زبان و اعضاء جوارحش روزه باشد فرمودند: هر کس از روی ایمان به خدا و به خاطر پاداش الهی روزه بگیرد، گوش و چشم و زبان خود را از مردم باز دارد، خداوند گناهان گذشته و آینده او را می بخشد و به او پاداش صابران را اعطا می کند.

گفتنی است در این مراسم قاریان به قرائت قرآن پرداختند و در ادامه از خیرین مدرسه با اهداء هدایا و تقدیر نامه تقدیر بعمل آمد و با سنت حسنه افطاردهی به مدعویین به پایان رسید.