کد مطلب: 28303 تعداد بازدید: ۲۵۶

آگاهی از دین و ابعاد نورانی آن؛ اولین گام در راستای تبلیغ مطلوب

آگاهی از دین و ابعاد نورانی آن؛ اولین گام در راستای تبلیغ مطلوب

شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۱:۲۱
جلسه توجیهی مبلغین با حضور «خانم سکینه حاجی آبادی» مدیر مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء (عج) فاضل آباد در جمع مبلغین این مدرسه برگزار شد.

حاجی آبادی در تبیین اهمیت مبلغان دین به روایتی از پیامبر اکرم(ص) استناد کرد و گفت: رسول خدا(ص) سه بار فرمودند: خداوندا به جانشینانم رحمت فرودآور. گفته شد: ای رسول خدا(ص) جانشینان شما چه کسانی هستند؟ فرمودند: آنان که حدیث و سنت مرا تبلیغ می کنند و آنها را به امت من می آموزند.

وی افزود: مبلغین دین به عنوان جانشین پیامبر هستند. پس مشخص می شود که مبلغان فرهنگ دین در اسلام، از موقعیتی سترگ و شایسته تکریم برخوردارند. مدیر مدرسه اظهار کرد: استاد مطهری(ره) در مورد سیره تبلیغی پیامبراکرم(ص) می نویسند: پیامبراسلام در تبلیغ اسلام سهل گیر بودند نه سخت گیر و بیشتر بر بشارت و امید تکیه می کرد تا ترس و تهدید.

حاجی آبادی بیان کرد: مبلغ در ازای کاری که انجام می دهد، از پاداش های گران سنگی چون دوستی خداوند و بهشت برین برخوردار می گردد. وی اولین گام در راستای تبلیغ مطلوب را آگاهی مبلغ از دین و ابعاد نورانی آن دانست و گفت: دین شناسی مقدمه دین آموزی است.

مدیر مدرسه در پایان شرایطی را که برای یک مبلغ دین ضروری است؛ داشتن اخلاص، شجاعت، پایداری، راستگویی، خیرخواهی و انتقاد پذیری و... برشمرد.