کد مطلب: 28034 تعداد بازدید: ۲۶۱

برگزاری مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی در انبارالوم

برگزاری مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی در انبارالوم

یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶:۱۸
مدرسه صدیقه طاهره(س) انبارالوم مراسم گرامیداشت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین پانزدهم خرداد1342 را با حضور طلاب و جمعی از بانوان این شهر برگزار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین شفیعی مبلغ سپاه آق قلا در این مراسم گفت: عظمت، اقتدار و قدرت منطقه ای مان را مدیون امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و همه دلسوزان انقلاب اسلامی هستیم.

وی با بیان این که پیرو خط امام(ره) بودن باید در عمل و رفتارمان نمایان باشد، توصیه کرد: گفتمان امام (ره) را بشناسید. ایشان همه چیز را خدایی می دانست و در هر شرایطی چه سختی و چه آسایش از یاد خدا غافل نبود و به ما طلبه ها نیز آداب ذی طلبگی را گوشزد می کنند.

مبلغ سپاه افزود: وقتی دیدگاه انسان خدایی می شود، سختی ها برایش معنا ندارد، همانطور که حضرت زینب(س) بعد از آن همه سختی هایی که در کربلا متحمل شدند در جواب إبن زیاد (لعنت الله علیه) که پرسید در کربلا چه دیدی فرمود: ما رأیت إلا جمیلا؛ ما نیز به تأسی از آن حضرت و امام راحل باید اینگونه باشیم.

حجت الاسلام شفیعی بیان کرد: خصوصیت دیگر امام استکبارستیزی بود و از آمریکا هیچ واهمه ای نداشت و تا آخرین لحظه عمرشان مقابل دشمنان ایستاد و آمریکا را شیطان بزرگ نامید. امام(ره) در مبارزه با استکبار فرمود: اگر خمینی یکّه و تنها بماند به راه خود که مبارزه با استکبار است، ادامه می دهد و خواب را از چشم جهانخواران می گیرد.

وی تاکید کرد: اگر می خواهید تفکر امام برای همیشه تاریخ زنده بماند، باید روش و منش و رفتار ایشان الگوی ما باشد و هیچگاه فداکاری های امام راحل و شهدای گرانقدر از سال 42 تا بحال و نیز شهدای گرانقدر مدافع حرم فراموش نشود.سعی کنیم قدردان نعمت های انقلابمان باشیم.  

این مبلغ سپاه در پایان با استناد به کلام امام راحل «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد»، بر حمایت و پشتیبانی از ولایت فقیه و رهبری تأکید کرد.