کد مطلب: 27870 تعداد بازدید: ۲۰۶

الگوگیری و درس آموختن از زندگی اهل بیت؛ راه دستیابی به بصیرت

الگوگیری و درس آموختن از زندگی اهل بیت؛ راه دستیابی به بصیرت

سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴:۴۵
حجت الاسلام نجفعلی قاسمی امام جمعه شهر فاضل آباد گفت: شیعه باید مشق زندگی خود را از اهل بیت (علیهم السلام) بگیرد و در مسیر اهل بیت حرکت کند.

حجت الإسلام قاسمی در جمع طلاب مدرسه علمیه خاتم الأوصیاء(عج) فاضل آباد بیان کرد: شیعه باید مشق زندگی خود را از اهل بیت(علیهم السلام) بگیرد و در مسیر اهل بیت حرکت کند. آنچه لرزه بر اندام دشمن می اندازد همین الگوگیری و درس گیری از زندگی اهل بیت می باشد.

وی افزود: زندگی اهل بیت(علیهم السلام) مانند امام حسین(ع) و امام سجاد(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) فقط در عاشورا خلاصه نمی شود اگر چه عاشورا برهه بسیار مهم زندگی آنان بود. باید از تمامی جوانب زندگی آن بزرگواران درس بگیریم مانند عبادت و نیایش و دعاهایی که به ما رسیده.

امام جمعه این شهر اظهار کرد: آنچه چهره حضرت عباس(ع) را بین المللی کرد، بصیرت دینی او بود. بصیرتی که باعث شد او بگوید من از رهبرم دفاع می کنم، نگفت از برادرم چرا که این بصیرت باعث شده بود او قوم گرا و تماشاگر و بی تفاوت نباشد.

حجت الإسلام قاسمی عوامل تقویت کننده بصیرت را تفکر، تعقل و تعلم، تقوا، عبرت گرفتن و اخلاص در کار دانست. وی افزود: بصیرت دارای آثاری است. از جمله؛ دانایی، فهم مسائل، ایمان قوی، تیزهوش بودن و اصلاح باطن.

مسئول حوزه تاکید کرد: بصیرت غیر از علم است. گاهی وقت ها بعضی از انسان ها در علمی متخصص هستند و قواعد آن علم را می دانند ولی بصیر نیستند. بصیرت آن نگاه عمیق و ژرف به مسائل است که قدرت تشخیص مسائل پیچیده را داشته باشد.

حجت الإسلام در پایان اشاره کرد: بصیرت یعنی راه شناسی، راهبر شناسی و راهزن شناسی که این بصیرت به وجود نمی آید مگر با الگوگیری و درس گیری از زندگی اهل بیت (علیهم السلام).