کد مطلب: 27868 تعداد بازدید: ۲۲۳

برگزاری دوره آموزشی مهدویت در مدرسه علمیه خاتم الأوصیاء فاضل آباد

برگزاری دوره آموزشی مهدویت در مدرسه علمیه خاتم الأوصیاء فاضل آباد

سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵:۱۴
دوره آموزش مهدویت ویژه طلاب در نیمسال تحصیلی 95-94 با حضور «خانم طیبه تجری» کارشناس مهدویت و استاد حوزه در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

تجری تاکید کرد: همه ما باید به مرتبه ای برسیم که فرج امام زمان(عج) را اصلی ترین حاجت خود یا بالاتر از آن تنها حاجت خود بدانیم. آرزوی ظهور امام زمان(عج) با دیگر آرزوها فرق می کند زیرا با برآورده شدن این آرزو هدف خدای متعال از خلقت تحقق پیدا می کند.

وی ضمن اشاره به آیات و روایاتی پیرامون شخصیت امام زمان(عج) بیان کرد: منظور از دعا برای فرج دعای زبانی نیست اگر چه این هم ارزشمند است و لیکن دعا مراتبی دارد که بالاترین مرتبه آن دعای عملی است، یعنی انسان در عمل ثابت کند که خواسته ای دارد و برای رسیدن به خواسته اش تلاش می کند.

کارشناس مهدویت ادامه داد: دعا برای فرج امام زمان(عج) برکات زیادی دارد که یکی از این برکات مایه رنجش و وحشت شیطان رجیم و دیگر اینکه قلب دعا کننده با نور امام(ع) روشن می شود و نیز دعا کننده به شفاعت اهل بیت(ع) سعادتمند می گردد.

تجری تصریح کرد: انگیزه ما در دعا برای فرج باید عشق و محبت به خدا باشد نه رهایی از مصیبت های دوران غیبت و نه طمع رسیدن به آبادانی ظهور.

وی در پایان افزود: کسی که برای امام عصر ارواحنا فداء دست به دعا بر می دارد، در حقیقت برای یاری امام مظلوم خودش قدم برداشته و ندای غربت او را اجابت کرده است و روشن است که مولای کریم عالم این عرض ارادت را به شایسته ترین وجه پاسخ خواهد داد.