کد مطلب: 27839 تعداد بازدید: ۲۹۵

افاضات علمی و عنایات ربانی؛ یکی از فلسفه های وجود امام زمان

افاضات علمی و عنایات ربانی؛ یکی از فلسفه های وجود امام زمان

دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲:۳۴
مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس مراسم احیاء شب نیمه شعبان را با سخنرانی «خانم باقری» مبلغ و مشاور این مدرسه برگزار کرد.

«خانم باقری» در جمع طلاب و عموم بانوان شهر بیان کرد: شب نیمه شعبان از چنان اهمیتی برخوردار است که هم ردیف و هم پای شب های قدر می باشد. می توان از این موقعیت چون شب های قدر برای کسب خیرات و برکات معنوی بهره برد و نهایت تلاش را برای کسب فیض از درگاه الهی نمود.

وی در ادامه در مورد فلسفه وجود امام زمان(عج) در عصر غیبت گفت: استفاده و نفع بردن از امام زمان (عج) در دوران غیبت، مثل بهره بردن از خورشید پشت ابر است. همانطور که خورشید پشت ابر نورافشانی کرده و مردم از برکات این روشنایی استفاده می کنند.

مشاور مدرسه دومین فلسفه وجود حضرت را افاضات علمی و عنایات ربانی ایشان به مومنان معرفی کرد و افزود: حضرت به مومنان و شیعیان خود توجه کامل دارد و بواسطه ایشان بلا از شیعیان برداشته می شود و به کمالات معنوی می رسند.

باقری در انتها اظهار کرد: بزرگترین وظیفه شیعیان در عصر غیبت، انتظار فرج و ظهور دولت جهانی حضرت مهدی(عج) است. اگرچه آن حضرت از نظر ما غایب است اما به ما اشراف و آگاهی دارد و براعمال و رفتار ما ناظر است. بنابراین وظایفی که قرآن، پیامبر(ص) و ائمه اطهار(علیهم السلام) برای یک فرد مسلمان تعیین و بیان فرموده اند، در زمان غیبت نیز متوجه ماست.