کد مطلب: 27835 تعداد بازدید: ۱۵۸

برگزاری جشن میلاد امام زمان در مدرسه علمیه الزهراء بندرترکمن

برگزاری جشن میلاد امام زمان در مدرسه علمیه الزهراء بندرترکمن

پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۹:۵۹
در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) بندرترکمن جشنی بمناسبت ولادت منجی عالم بشریت امام زمان(عج) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علی اکبرمحمدی مهر مدرس حوزه و دانشگاه برگزار شد

حجت الاسلام محمدی مهر عنوان کرد: مراحل زندگی انسان ها دارای سه مرحله است؛ نباتی، حیوانی و انسانی. که در مرحله آخر یعنی انسانی هیچ یک از انسان های دیگر نمی توانند او را تربیت کنند. به طور مثال دو انسانی که در عرض هم قرار دارند همچون پدر و پسر، استاد و شاگرد؛ امکان ندارد استادی غیر از کانال امام معصوم(علیهم السلام) بتواند شاگردی را تربیت کند.

وی اظهار کرد: دوست داشتن امام عصر(عج) امری مجازی نیست. اگر به عنوان مقتدا در مسیر ایشان حرکت نکنیم، انسانیت خود را از دست می دهیم و اگر بخواهیم در مسیر انسانیت گام برداریم باید امام زمان(عج) خود را شناخته و او را دوست بداریم. این دوست داشتن نباید محدود به این ایام و زودگذر باشد، لذا باید دائمی باشد.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه ضمن تشریح معنای انتظار ابراز کرد: عنوان ولی عصر را بارها شنیده اید. امام زمان ولایت بر عصر دارد، ولایت آن بزرگوار یعنی هر چه در روزگار وجود دارد امامت و ولایت و هدایت آن توسط امام زمان(عج) می باشد. ایشان ولی عصر می باشد یعنی بر تمام موجودات ولایت دارد چرا که ولایتش عمومی است.

حجت الإسلام محمدی مهر بیان کرد: دست اندرکاران جهان دو گروه می باشند. گروهی مدبران امرند، همانند خداوند که تدبیر امور همه موجودات برعهده اوست. گروه دیگر خطیب عالم امکان اند و آنچه باعث ثبات هستی می شود، به یمن وجود امام زمان(عج) و بقیه الله اعظم می باشد. هر کار خیری که انسان انجام می دهد به اذن امام عصر می باشد.

وی با تأکید بر این که بوسیله حفاظت از خود و آلوده نشدن به انواع گناه و تهذیب نفس موجب سلامتی امام زمان شویم، افزود: وقتی دعا برای سلامتی امام عصر(عج) می خوانیم مراد سلامتی جسمی نیست. سلامتی امام زمان(عج) به این است که مردم خصوصاً شیعیان گناهی انجام ندهند، استمرار بر گناه نداشته باشند و توبه کنند. سلامتی بقیه الله بستگی به عمل عاشقان دارد.

گفتنی است در این مراسم مدیر، اساتید، طلاب و والدین آنها، جمعی از بانوان شیعه و سنی سطح شهر و همچنین بسیجیان پایگاه های حومه این شهرستان حضور داشتند.