کد مطلب: 27824 تعداد بازدید: ۹۱

اعتکاف علمی طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا بندرترکمن

اعتکاف علمی طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا بندرترکمن

یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰:۰۱
مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن اعتکاف علمی را با حضور طلاب و اساتید مربوطه به مدت سه روز با مباحثه دروسی همچون ادبیات عرب، تفسیر، فقه، اصول و منطق در این مدرسه برگزار کرد.

«خانم قانعی زارع» معاون آموزش مدرسه عنوان کرد: هدف از این اعتکاف علمی تلاش جهت عینی کردن رابطه علم و دین و تقویت علم آموزی و ارزش تفکر و بحث علمی، تشکیل حلقه های معرفت علمی در حیطه های مختلف، ترویج روحیه علمی و رفتار طلبگی، نشان دادن جایگاه علمی و فرهنگ طلبگی، تمرکز ذهن، بسترسازی برای ایجاد همدلی و آموزش یادگیری بیشتر در زمان اندک و ایجاد فرصتی برای مرور مطالب درسی است.

وی بیان کرد: مطالعه گروهی همراه با حضور اساتید برای رفع مشکلات و ابهامات درسی، اثر بسیار مثبتی بر روند مطالعه و یادگیری خواهد داشت.

معاون آموزش مدرسه یادآور شد: نظارت مستمر مسئولین، توجه دادن به نقاط قوت و ضعف طلاب و همچنین حضور اساتید در گروه های مباحثه، رفع اشکالات و حضور الزامی طلاب از برنامه های اعتکاف علمی بود.

قانعی زارع خاطرنشان کرد: امروز علم مهمترین سلاحی است که طلاب باید خود را با آن مجهز سازند و با حضور در مجامع و محافل گوناگون دین را تبلیغ و ترویج نمایند. در عصر حاضر دشمن از طریق نفوذ فرهنگی وارد جنگ با ایران شد، به همین خاطر وظیفه طلاب به مراتب سنگین تر از دیگر اقشار خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد که طلاب می توانند با مدیریت زمان، یادگیری را افزایش داده و با آمادگی کامل به استقبال امتحانات پایان ترم بروند.