کد مطلب: 27817 تعداد بازدید: ۲۷۲

نیمه شعبان فرصتی برای محاسبه نفس

نیمه شعبان فرصتی برای محاسبه نفس

چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۹:۵۶
فرحناز رجب زاده مشاور و استاد مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان در مراسمی که به مناسبت ایام ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) برگزار شد، بیان کرد: عظمت نیمه شعبان با عظمت مولود آن افزایش می یابد. هر چه معرفت ما نسبت به حضرت بیشتر شود این ایام را بیشتر گرامی می داریم.

رجب زاده در جمع طلاب، کادر، اساتید مدرسه و نیز جمعی از بانوان شهر در بیان اعمال نیمه شعبان گفت: یکی از مهمترین اعمال در این ایام محاسبه است. نیمه شعبان فرصتی برای محاسبه نفس است.شخص و جامعه اي سعادتمند است كه در اين محاسبه و در تحصيل رضايت خاطر آن حضرت، موفّق باشد.

وی افزود: از دیگر اعمال در این ایام کسب آمادگی لازم برای ورود به ماه رمضان می باشد. ماه مبارک رمضان از تمام ماه ها افضل و اکرم است.لذا برای ورود به این ماه با عظمت، باید آمادگی لازم را کسب نمود تا بتوان بهترین بهره ها را از آن برد.

مشاور این مدرسه ابراز کرد: در احوالات اولیا و بزرگان دین اسلام وارد است که از ابتدای ماه رجب در صدد مراقبت و خودسازی برای ورود به این ماه شریف بودند. جهت آمادگی برای ورود به ماه مبارک رمضان باید از گناهان پرهیز نمود و همچنین شوق و اشتیاق برای رسیدن به این ماه و نیز حضور قلب را در خود ایجاد کنیم. 

رجب زاده خاطر نشان کرد: از دیگر راه های آمادگی برای ورود به ماه رمضان خودسازی است. مرحوم علامه طباطبایی(ره) هیچ کاری را مهمتر از خودسازی نمی دانستند. طبق فرمایش علماء دین، ما آمده ایم زندگی کنیم تا ارزش پیدا کنیم نه به هر قیمت زندگی نماییم. اعتدال در مسیر خودسازی و تهذیب از نکات بسیار مهمی است که اغلب بدان توجه نمی کنند و مورد غفلت قرار می گیرد. رعایت اهم و مهم در مسیر تربیت و تهذیب بسیار موثر است که نباید از نظر دور باشد.