کد مطلب: 27580 تعداد بازدید: ۲۵۷

انجام واجبات و ترک محرمات راهکار عملی برای نزدیک شدن به امام عصر

انجام واجبات و ترک محرمات راهکار عملی برای نزدیک شدن به امام عصر

چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴:۱۳
«خانم طیبه تجری» کارشناس مهدویت در جمع طلاب مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد و بانوان این شهرستان گفت: توصیه آیت الله بهجت(ره) در عصر غیبت انجام واجبات و ترک محرمات است که از جمله راهکارهای عملی برای نزدیک شدن به امام عصر(عج) می باشد.

تجری گفت: اگر باور کنیم هر دعایی که برای تعجیل فرج امام زمان(عج) می کنیم به منزله ضربه محکمی است که ریشه درخت غیبت را به لرزه می اندازد، دیگر هیچ گاه از دعا کردن برای ظهور خسته نمی شویم.

وی ابراز کرد: اکنون که امام زمان در غیبت کبری هستند و ما از ایشان دور هستیم، به خاطر بی لیاقتی خودمان است چرا که وقتی انسان گناه کند و غرق دنیا دوستی شود از امام زمان خود دور خواهد شد.

کارشناس مهدویت بیان کرد: منظور از "مغضوب علیهم" کسانی که به آنها غضب شده گروهی هستند که از امام زمانشان دور هستند و "انعمت علیهم" کسانی که نعمت ولایت و محبت امام زمان را دارند، می باشد.

تجری ادامه داد: اینکه صبح جمعه و به عشق امام زمان(عج) در مکانی که منسوب به امام زمان است، جمع می شویم و دعای ندبه را زمزمه می کنیم؛ نشانه ای از عشق به امام زمان است که باید این عشق و دوستی را به بچه ها و نسل آینده مان نیز انتقال دهیم.

وی در پایان ضمن چند توصیه برای خانواده ها در رابطه با محبت اهل بیت(علیهم السلام) تأکید کرد: رفتار پدر و مادر در خانه به گونه ای باشد که بیانگر محبت و دوستی اهل بیت(علیهم السلام) مخصوصا امام زمان(عج) باشد.

گفتنی است این مدرسه پنج دعای ندبه از نیمه رجب تا نیمه شعبان را در پنج صبح جمعه برگزار کرد.