کد مطلب: 27579 تعداد بازدید: ۱۹۵

مهدویت عقیده ای بین المللی است

مهدویت عقیده ای بین المللی است

چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۸:۵۸
مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد نشست مهدویت را در جمع طلاب و بانوان این شهرستان و بخش کمالان به مناسبت میلاد امام زمان(عج) برگزار کرد.

حجت الإسلام زهیر دهقان آرانی محقق و کارشناس بنیاد مهدویت گفت: مهدویت یک عقیده اسلامی است و این عقیده مختص به شیعه نمی باشد. حتی یک عقیده  بین المللی است و در ادیان مختلف به مهدویت و منجی اعتقاد دارند.

وی عنوان کرد: ظرفیت های مهدویت دو دسته است؛ ظرفیت درونی و دیگری ظرفیت های بیرونی. ظرفیت درونی مهدویت همان دلایل کلامی و عقیدتی است و دومین ظرفیت بیرونی اندیشه مهدویت، جذابیت های فوق العاده ای است که برای جریان سازی دارد و مردم را وسط میدان می کشاند. مانند جذابیت نهضت امام حسین(ع).

محقق و کارشناس بنیاد مهدویت بیان کرد: ظرفیت های بیرونی مهدویت می تواند فراتر از خود اندیشه مهدویت، در جهل هم حرکت داشته باشد. چرا که مهدویت مختص به دین اسلام نیست و همان بحث منجی در ادیان دیگر نیز می باشد. مانند بحث منجی در دین مسیحیت و یهود.

دهقان اظهار کرد: اگر ما به ظرفیت های مهدویت دقت نکنیم و از آنها درست استفاده نکنیم تبدیل به تهدید می شوند.

وی به تهدیدات موضوع مهدویت اشاره نموده و تصریح کرد: تهدیدات موضوع مهدویت عبارتند از فرقه های بهائیت و گروه داعش که خود را ارتش حضرت مهدی (عج) معرفی می کنند، کشورهای غربی که کتاب های زیادی با موضوع تخریب مهدویت نوشته اند و در کتاب های خود حضرت مهدی(عج) را با انسان های خونریز و ظالم مانند بن لادن و ... برابر می دانند.

محقق و کارشناس بنیاد مهدویت افزود: موضوعی که افراد مذهبی را در باب مهدویت تهدید می کند این است که به جای انجام وظایف منتظر واقعی در زمان غیبت، به دنبال نشانه های ظهور هستند.

وی در پایان تاکید کرد: امروزه وظیفه ما این است که اطلاعات خود و فرزندانمان را در موضوع مهدویت افزایش داده تا در برابر شبهاتی که هر روزه دشمنان در شبکه های اجتماعی وارد می کنند، مقاوم شوند.