کد مطلب: 27557 تعداد بازدید: ۲۲۰

تفرقه بین امت اسلامی عامل اصلی محرومیت از وجود امام امت است

تفرقه بین امت اسلامی عامل اصلی محرومیت از وجود امام امت است

چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳:۵۶
جشن میلاد حضرت ولی عصر(عج) با حضور اقشار مختلف مردم در مدسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان برگزار شد.

«خانم عذرا آب برین» فعا ل فرهنگی در راستای اهمیت موضوع امامت گفت: امر امامت مثل نخ تسبیحی می ماند که دانه ها را در کنار هم پیوند می زند و نظم می دهد و اگر این نخ پاره شود تمام دانه ها متفرق و پراکنده می شود و هیچ چیزی سرجای خودش قرار نمی گیرد و نظمی برقرار نمی شود. این نخ همان گردآونده و تنظیم کننده امت اسلام است.

وی با اشاره به این که ما در معیت و محضر امام هستیم، ادامه داد: ارتباط و نزدیکی با امام همانند نزدیکی نخ و دانه های تسبیح است و شاید هم نزدیکتر باشد.

فعال فرهنگی با بیان این که چرا چهارده قرن امام از ما غایب است، افزود: قرآن به ما امر می کند که به ریسمان الهی چنگ زنید و متفرق نشوید. متفرق شدن زمانی اتفاق می افتد که به دنبال اندیشه های مختلف برویم  و ریسمان الهی را رها کنیم. شکافت و جدایی و تفرقه بین امت اسلامی عاملی شده که جامعه اسلامی چهارده قرن از نعمت وجود امام محروم شود.

خان آب برین اظهار کرد: امروز رهبر معظم انقلاب، علمدار نهضت مهدوی و مسلم بن عقیل عصر امام حسین است. حمایت از ولایت فقیه محقق نمی شود مگر این که پای شعار های انقلابی خود محکم بایستیم و پشت رهبر انقلاب را خالی نگذاریم.

گفتنی است در ادامه مراسم برنامه های مولودی خوانی، سرود، تواشیح، ختم صلوات، ختم سوره مبارکه یاسین توسط قاریان برتر استانی و پذیرایی با همکاری طلاب اجرا گردید.