کد مطلب: 27554 تعداد بازدید: ۲۱۸

حضرت فاطمه ارزشمندترین روش زندگی و حیات زیبای انسانی را به انسان ها آموخت

حضرت فاطمه ارزشمندترین روش زندگی و حیات زیبای انسانی را به انسان ها آموخت

دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰:۱۵
به همت معاونت پژوهش مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان نشست پژوهشی «سیره تربیتی حاکم بر زندگی حضرت زهرا(س)» با سخنرانی خانم «سیده زهرا حسینی جبلی» مدرس و مشاور حوزه و دانشگاه در جمع طلاب این مدرسه برگزار شد.

حسینی گفت: از طریق پدر و همسر و فرزند به فاطمه نزدیک شدن یک نگاه است و از طریق خودش و از مسیر خصوصیات فردی خودش به او نزدیک شدن نگاهی دیگر است که به تحصیل شناخت حقیقی و تحقیقی مقام و مرتبه فاطمه(س) نزدیکتر است.

وی حضرت فاطمه(س) را یک انسان پایبند به ارزش های والای ایمانی و انسانی دانست و افزود: حضرت فاطمه (س) تا سر حد جان و توان، مقید و متعهد به مبانی فکری و دینی خود بوده است.

مدرس دانشگاه با بیان این که فاطمه سمبل یک بانوی ارزشمند و الگو به لحاظ حضور مثبت و تاثیرگذار در محیط خانه و جامعه است، اظهار کرد: بانوی بزرگ اسلام منزلت انسانی را بخصوص برای زنان تبیین کرد و با ارجمندترین شیوه خانه داری، شوهر داری، تربیت و پرورش فرزندان را به نمایش گذاشت و در یک کلام در تمام ابعاد و شوؤن زندگی، بهترین و ارزشمندترین روش زندگی و حیات زیبای انسانی را به انسان ها آموخت.

حسینی ابراز کرد: ایثار و از خود گذشتی یکی از مهترین عوامل استحکام روابط میان اعضای یک مجموعه است. وجود ایثار و گذشت در زندگی هر انسانی نشانه بزرگی روح و علو همت است و در زندگانی حضرت زهرا (س) نمونه های بارز ایثار در برابر همسر به چشم می خورد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود محبت به همسر، رعایت حقوق یکدیگر، فداکاری و صبر بر فقر را از جمله ویژگی های شخصیت والای حضرت زهرا(س)  در راستای ایجاد محیط آرام در خانه برشمرد و ادامه داد: عمل و رفتار حضرت زهرا(س) برای  ایجاد یک محیط آرام و با صفا در خانه بود وآنچه می گفت و عمل می کرد، در جهت اهداف همسر فداکار و دلاورش بود.