کد مطلب: 27535 تعداد بازدید: ۳۰۳

کمال مطلق؛ امتیاز انسان در میان سایر موجودات

کمال مطلق؛ امتیاز انسان در میان سایر موجودات

دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۴:۳۷
مراسم گرامیداشت مقام معلم با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی یار فجری مؤسس مدرسه علمیه الزهرا(س) آزادشهر در جمع اساتید، کادر و طلّاب این مدرسه برگزار شد.

حجت الإسلام فجری بیان کرد: تمام موجودات عالم به خصوص انسان به سوی کمال در حال حرکت می باشند. امتیاز انسان در میان موجودات این است که کمال او کمال مطلق است و به سمت خدا در حرکت است. به این معنا که تمام موجودات برای انسان خلق شده اند و انسان نیز برای خدا خلق شده است و این انسان است که از میان موجودات دیگر در راه رسیدن به کمال دچار اشتباه می شود.

وی تصریح کرد: اشتباه انسان ها در رسیدن به کمال این است که کمال را رسیدن به شهرت، پست و مقام و مادیات دنیوی می دانند در حالی که کمال واقعی انسان چیزی غیر از این ها می باشد. انسان برای رسیدن به کمال باید از اهل بیت(علیهم السلام) راهنمایی بگیرد.

مؤسس این مدرسه تعلیم و تعلّم در فقه اسلامی، صبوری در مشکلات و سختی های زندگی و تقدیر معیشت را از مهم ترین موارد برای رسیدن به کمال واقعی دانست.

حجت الاسلام فجری در خاتمه طلاب را پیشگامان و الگوهای جامعه معرفی کرد و افزود: طلاب باید مسیر زندگیشان را طوری تنظیم کنند که بتوانند دیگران را در مسیری که انتخاب کرده اند، راهنمایی و هدایت کنند.

وی خطاب به طلاب گفت: طلاب باید هم در زندگی مادی و هم در معنویات پیشگام باشند چراکه اگر شما برای جامعه الگو باشید، جامعه به دنبال شما حرکت خواهد کرد.