کد مطلب: 27532 تعداد بازدید: ۲۲۹

بیانی مهربان و محبت آمیز؛ مهمترین نکته در ارتباط و جذب افراد

بیانی مهربان و محبت آمیز؛ مهمترین نکته در ارتباط و جذب افراد

دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۳:۱۲
نشست تربیتی با عنوان "مهارت های ارتباطی موفق در خانواده" در جمع اساتید و کادر مؤسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان برگزار شد.

«خانم طاهره سادات موسوی» استاد حوزه و دانشگاه بر لزوم ارتباط با خانواده و خویشاوندان تاکید نمود و گفت: کسب مهارت هاي ارتباطي در زندگي انسان ها از  اهميت فراوانی برخوردار است و همچون بستري است که ساير ابعاد زندگي را در بر مي گيرد. یک سری از ارتباطات وجود دارد که به اجبار با آن مواجه هستیم و برخی روابط را نیز به عنوان مسئولیت با آن سرو کار داریم. آنچه مهم است اینکه انسان در این ارتباطات نقش خود را به درستی بشناسد و وظیفه اش را به درستی اِعمال نماید.

وی افزود: قطع ارتباط با خانواده و اقوام نشانه ضعف افراد است. آنچه مهم است کسب مهارت جهت ارتباط با افراد است. از جمله حقوق بین افراد رعایت اخلاق و برخوردهای اخلاقی است که از اهمیت بسیاری برخوردار است تا آنجا که اگر در قران به مومنین وعده بهشت و نعمت های الهی داده شده است با بحث اخلاق و رعایت فضایل اخلاقی ممکن و میسر است.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: در ارتباطات خود در صدد مقابله نباشید بلکه سعی نمایید بردباری و صبر را سرلوحه روابط خود قرار دهید که به مصداق آیه قران مشمول پاداش الهی قرار گیرید.

موسوی خاطر نشان کرد: با صبر و بردباری می توان بر مشکلات پیروز شد و اثر تربیتی مطلوبی را بر جای گذاشت. آنچه مهم است اینکه نخست نقش خود را بشناسید، در ایفای نقش به درستی عمل نمایید و به عنوان مربی در مرتبه اخلاقی انجام وظیفه نمایید. مهمترین نکته در ارتباط و جذب افراد بیان همراه با محبت و مهربانی است.