کد مطلب: 27525 تعداد بازدید: ۲۴۴

بصیرت عامل مهم برای دفع نقشه های شوم دشمنان

بصیرت عامل مهم برای دفع نقشه های شوم دشمنان

دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۴:۰۹
مسئول نظارت و تایید صلاحیت نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوا استان گلستان در جمع 30 نفر از مبلغین مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول گفت: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که برگرفته از اندیشه امام راحل، تکیه بر استعدادهای درونی کشور باشد.

سیدشجاع نصرتی در راستای اقتصاد مقاومتی بیان کرد: بعضی افراد اقتصاد مقاومتی را به اقتصاد ریاضتی تعبیر می کنند و این اشتباه است. چرا که مقام معظم رهبری (مدظله العالی)فرمودند: «اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد پویاست و درست در مقابل اقتصاد ریاضتی است.»

وی در تشریح اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه درست مصرف کنیم، از تولیدات خود استفاده کنیم. اقتصاد مقاومتی یعنی این اندیشه در ذهن ما نباشدکه رونق اقتصادی کشور مشروط به ارتباط با غرب است. بلکه اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که برگرفته از اندیشه امام راحل، تکیه بر استعدادهای درونی کشور باشد.

مسئول نظارت و تایید صلاحیت نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان همچنین به دستاوردهای انقلاب اسلامی در سال های پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و افزود: هدف دشمن این است که ما را از نظر اقتصادی و فرهنگی مورد تهاجم قرار دهد ولی دشمن بداند که با تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری و تلاش و همت مسئولین و مردم دشمن هرگز به مقاصد شوم خود نخواهد رسید.

شجاعی مهم ترین اقدامات برای تحقق اقتصاد مقاومتی از نظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را برشمرد و عنوان کرد: شناسایی فعالیت اقتصادی زنجیره دار، زنده کردن تولیدات داخلی، دانش بنیان کردن فعالیت های اقتصادی، مبارزه جدی با فساد اقتصادی، بهره وری از انرژی های موجود در کشور و نگاه ویژه به منابع متوسط وکوچک از جمله اقدامات مهم در این زمینه است.

وی در پایان اظهار کرد: بصیرت عامل مهم برای دفع نقشه های شوم دشمنان است. افراد در جامعه بی بصیرت، دوستان و دشمنان خود را نمی شناسند، رابطه زر و زور و تزویر را درک                      نمی کنند و نسبت به علائم نفاق شناخت کامل ندارند.