کد مطلب: 27522 تعداد بازدید: ۱۸۷

طلاب باید با رفتار خود حق افسری و سربازی امام زمان را به جای آورند

طلاب باید با رفتار خود حق افسری و سربازی امام زمان را به جای آورند

دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸:۴۱
نشست اخلاقی تریتی ویژه طلاب با حضور سکینه حاجی آبادی مدیر مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء (عج) فاضل آباد برگزار شد.

سکینه حاجی آبادی مدیر مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) در این نشست ضمن اشاره به مقام مادر گفت: اهل علم از آیت ا.. بهجت در مورد رسیدن به کمال معنوی و مقام عرفان و اوج قربت سوال کردند که ایشان در پاسخ دو جواب مشترک دادند. که یکی سفارش به خواندن نماز اول وقت و دیگری دوری از معصیت بود. بنابراین مشخص می شود انسان برای رسیدن به کمال معنوی باید به این دو نکته عمل کند.

وی یکی از علایم ظهور امام زمان(عج) را فراگرفتن ظلم دانست و افزود: مصادیق ظلم مختلف است. طلبه ای که وقت شناس نباشد یا واجباتش را به نحو احسن انجام ندهد یا به درس و بحث اهمیت ندهد، نه تنها به خود ظلم کرده بلکه خود یکی دیگر از مصادیق ظلم خواهد بود.

مدیر این مدرسه اظهار کرد: طلاب، افسران و سربازان ارشد امام زمان هستند. همان گونه که حضرت عباس علمدار و افسر ارشد سپاه امام حسین(ع) بود و با رفتار، ایثار و گذشت خود به لشکر امام حسین (ع) خدمت می کرد، طلاب هم باید با رفتار خود حق افسری و سربازی امام زمان را به جای آورند.

حاجی آبادی در پایان طلاب را به تفکر در مورد جایگاه طلبگی دعوت کرد و گفت: با توجه به عیوب شبکه های اجتماعی و تلگرام و ... کوثرنت و کوثر بلاگ را جایگزین شبکه های مجازی کنید.