کد مطلب: 27255 تعداد بازدید: ۲۶۳

انبیاء و اهل بیت(علیهم السلام) نمونه ای از بهترین معلم ها برای تربیت و هدایت بشر هستند

انبیاء و اهل بیت(علیهم السلام) نمونه ای از بهترین معلم ها برای تربیت و هدایت بشر هستند

شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱:۳۳
به مناسبت شهادت شهید مرتضی مطهری و هفته گرامیداشت مقام معلم در مدرسه علمیه سعدیه رامیان مراسمی با سخنرانی حجت الاسلام حسین طاهری موسس این مدرسه و امام جمعه شهر برگزار شد.

حجت الاسلام طاهری در جمع طلاب این مدرسه گفت: انبیاء و اهل بیت(علیهم السلام) نمونه ای از بهترین معلم هایی هستند که خداوند برای تربیت و هدایت بشر فرستاد.

وی با اشاره به اندیشه و علم اهل بیت(علیهم السلام) افزود: علمی که در وجود اهل بیت از جانب خداوند نهادینه شده است، نامحدود و جامع تمام علوم بوده و بر ما لازم است که آن را فرا گرفته و در زندگی فردی و اجتماعی خود مورد استفاده قرار دهیم.

امام جمعه رامیان در بیان انواع علوم عنوان کرد: علمی که در وجود انسان هاست یا لدنی و مخصوص برگزیدگان بر حق خداوند است و یا اکتسابی است که افراد با تلاش های مستمر و به صورت تجربی به آن دست می یابند.

حجت الإسلام طاهری در تبیین علم نامحدود انبیاء و اولیاء به حدیث حضرت علی (ع) «هر آنچه که درباره دنیا و آخرت می خواهید از من سوال کنید» اشاره کرد و گفت: تربیت دانشمندان بزرگ در محضر ائمه اعم از شیعه و غیر شیعه سند متقن دیگری برادعای آنان می باشد.

وی اظهار کرد: زکات علم نشر آن است. یک معلم خوب کسی است که علم خود را در زمینه آگاهی افراد و در خدمت سعادت و خوشبختی خود قرار دهد. در دین اسلام عالمان دینی دارای جایگاه خاص هستند ومعلمي را شغل انبیا می دانند و یک معلم می تواند با خلوص نیت، خود را در جایگاه رفیعی قرار دهد.

مؤسس مدرسه سعدیه در پایان تاکید کرد: با توجه به جایگاه اساتید گرانقدر باید همیشه و در همه حال قدردان زحمات آنان باشیم.

وی در پایان با اهداء هدایایی از زحمات اساتید این مدرسه تجلیل کردند.