کد مطلب: 27250 تعداد بازدید: ۱۹۱

دفاع از اسلام منهای دفاع از انقلاب معنا ندارد

دفاع از اسلام منهای دفاع از انقلاب معنا ندارد

سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳:۵۳
مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول نشستی را با حضور محمود محمدی شاهرودی مسئول بسیج طلاب کشور برگزار کرد.

محمدی شاهرودی در جمع طلاب بسیجی این مدرسه گفت: تنها قشری که امام خمینی(ره) برای تشکیل آن پیام دادند بسیج طلبه و دانشجو بود.

وی با بیان این که امام(ره)چهار وظیفه را برای این قشر معین کردند، عنوان کرد: اولین وظیفه طلاب بسیجی، دفاع از اسلام است. در این رابطه طلاب باید مسلح به سلاح علم باشند. امروز اگر بخواهیم مکتب اهل بیت(علیهم السلام)باقی بماند، تنها راهش دفاع ازاسلام است و دفاع از اسلام منهای دفاع از انقلاب معنا ندارد.

مسئول بسیج طلاب کشور همچنین به گوشه ای از سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در رابطه با اهمیت انقلابی ماندن حوزه های علمیه اشاره کرد و افزود: امروز عده ای سعی دارند از حوزه های علمیه قم، انقلاب زدایی کنند و این زنگ خطریست که اسلام و انقلاب را تهدید می کند. لذا بر ماست که هوشیار بوده و در صدد حفظ ارزش های انقلاب اسلامی باشیم. دشمن در تمام عرصه ها مخصوصاً در عرصه علم در حال نفوذ است و سعی دارد با نفوذ در حوزه های علمیه ، طلبه غیرانقلابی تربیت کند.

محمدی شاهرودی محافظت از نفوذ دشمن در عرصه های علم، سیاست و فرهنگ و نیز حفظ اصل تغییرناپذیر شعار نه شرقی، نه غربی را از دیگر وظایف طلاب از نظر امام راحل دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در راستای مسئله امر به معروف و نهی از منکر ابراز کرد: امر به معروف و نهی از منکر اصل اساسی برای حفظ قوام اسلام است. ما باید تفکر انقلابی داشته باشیم تا امر به معروف و نهی از منکرکنیم.

گفتنی است در پایان این نشست از خانم «مریم بیگم مرتضوی شاهرودی» مؤسس و فرمانده بسیج این مدرسه تقدیر به عمل آمد.