کد مطلب: 27249 تعداد بازدید: ۲۴۲

صلوات موانع استجابت دعا را برطرف می کند

صلوات موانع استجابت دعا را برطرف می کند

دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶:۰۸
مراسم میلاد امام حسین(ع) در مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان با سخنرانی خانم «سیده کلثوم سیدالنگی» مدرس حوزه برگزار شد.

سیدالنگی با اشاره به حدیث پیامبر که «ماه شعبان ماه من است من را در ماهم یاری کنید» ، گفت: یاری کردن ما به وسیله کارهای خیر است که یکی از کارهای خیر، فرستادن صلوات و یکی از مصادیق صلوات نیز، صلوات شعبانیه می باشد. صلوات موانع استجابت دعا را برطرف می کند.

وی ضمن اشاره به اهمیت و فضیلت مناجات شعبانیه تصریح کرد: حضرت امام(ره) به خواندن مناجات شعبانیه تاکید می کردند. مناجات شعبانیه، دعایی است که اول و آخر آن صلوات است. این مناجات چگونگی صحبت با خدا و خداشناسی را بیان می کند. در این دعا، محبت خداوند به بندگان، بحث خوف و رجا و در نهایت یقین و باور الهی مطرح می شود.

مدرس حوزه با طرح این سوال که منظور از شادی در روز ولادت ائمه چیست، افزود: پوشیدن لباس های شاد و روشن، شرکت در مراسم جشن، رفع ناراحتی و اندوه، تلاوت قرآن و پرهیز از گناه و....از موارد شاد بودن است. اسلام راه های زیادی برای شاد بودن بیان کرده است.

سیدالنگی با بیان یکی از شبهه های موجود در جامعه مبنی بر این که اسلام دین شادی نیست و با شادی و نشاط مخالف است، توضیح داد: امام حسین(ع) به ما درس آزادگی و انسانیت آموخت تا برای ما شادی ایجاد کند. انسان آزاده، شادی و آرامش دارد اما انسانی که ذلیل و خوار باشد به شادی و آرامش نمی رسد