کد مطلب: 26672 تعداد بازدید: ۲۲۳

دوران کودکی بهترین دوران برای تربیت دینی فرزندان است

دوران کودکی بهترین دوران برای تربیت دینی فرزندان است

یکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۷:۳۸
نشستی با محوریت «تربیت دینی کودکان» با سخنرانی سکینه کتولی کارشناس مسائل مذهبی در جمع طلاب و پرسنل مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

خانم کتولی گفت: اولین پایگاه دینی کودک خانواده است و مهمترین عامل پایداری و دینداری در فرزندان والدین هستند. وی افزود: والدین باید اعتقاد قلبی به ارزش ها و باورهای دینی داشته باشند. اگر فرزندانمان دارای مشکل باشند باید این را در ضعف باور و اعتقادهای خودمان جستجو کنیم.

کارشناس مسائل مذهبی اشاره کرد: مهمترین روش مورد نظر در تربیت دینی کودک، روش مشاهده است چرا که این روش را کودک با تمام وجود حس می کند و تاثیر مستقیم بر او دارد.

کتولی آغاز آموزش دینی کودک را دوران نونهالی معرفی کرد و افزود: فطرت کودک در آن زمان پاک و دست نخورده است و آنچه را که یاد می گیرد، مانند چیزی است که بر سنگ حک شده و ماندگار است.

وی تاکید کرد: بعضی از مفاهیم دینی چون خام و سنگین هستند باید مانند شکر در آب حل کنیم و به خورد بچه ها بدهیم.

کارشناس مذهبی اظهار کرد: دوران کودکی بهترین دوران برای تربیت دینی فرزندان است و اگر والدین این فرصت را از دست بدهند، فرزندان در دوران نوجوانی دچار مشکل خواهند شد. همچنین والدین باید در انتخاب بازی های رایانه ای برای کودکان وقت کنند چرا که امروزه بازی های رایانه ای ارزش ها و باورهای ما را هدف قرار داده اند.