کد مطلب: 26671 تعداد بازدید: ۱۸۴

امام حجت الهی و کنترل کننده نظام جامعه می باشد

امام حجت الهی و کنترل کننده نظام جامعه می باشد

یکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۴:۵۷
کلاس امامت شناسی با حضور حجت الإسلام موحدی کارشناس بنیاد امامت شناسی در جمع طلاب و دانش آموختگان مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

حجت الإسلام موحدی گفت: بحث امامت و آشنایی با مباحث پیرامون آن بسیار مهم است که در طول تاریخ افراد بسیاری برای دفاع از امام زمان جانشان را از دست دادند و این سنت باعث می شود هزار هزار مقام و درجه برای شخص افزوده شود.

وی اظهار کرد: در تاریخ تشیع بسیاری از خانم ها به این مسئله پایبند بودند و از حقوق اهل بیت (ع) دفاع می کردند. مانند حره و حسنیه که استدلال های بسیار زیبای آنها باعث حیرت دیگران می شد .

کارشناس بنیاد امامت شناسی خاطر نشان کرد: تعریف امامت از دیدگاه اهل سنت و شیعه متفاوت است . امامت صرف بحث حکومتی نمی باشد بلکه امام یک سری مناصبی دارد مثلا بحث هدایت که به عهده اوست. و همچنین امام ولایت تشریعی و تکوینی دارد و حکومت تنها یکی از شئونات امام می باشد.

حجت الإسلام موحدی افزود: امام باید عصمت و علم داشته باشد آن هم در سطح بسیار بالا. مقام امامت مقامی است بالا که حضرت ابراهیم بعد از خلیل الله شدن به آن مقام دست یافت .

وی امام را حجت الهی و کنترل کننده نظام جامعه دانست و تاکید کرد: همان گونه که ما اضطرار به آب و غذا داریم اظطرار به حجت هم داریم. این کارشناس مذهبی در پایان گفت: طبق احادیث و روایات اگر در زمین حجت خداوند نباشد زمین اهل خود را فرو می برد و قوام و باقی ماندن زمین و اهل آن، حجت خداوند است.