کد مطلب: 26610 تعداد بازدید: ۲۵۱

شهادت برای آیت الله مطهری حق بود چرا که برای زنده نگه داشتن اسلام تلاش زیادی انجام داد

شهادت برای آیت الله مطهری حق بود چرا که برای زنده نگه داشتن اسلام تلاش زیادی انجام داد

شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵:۲۹
مراسم گرامیداشت روز معلم و جشن مبعث حضرت رسول اکرم(ص) در جمع طلاب مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) انبارالوم برگزار شد.

حجت الإسلام والمسلمین محمد شیخی امام جمعه شهر انبارالوم گفت: همنشین و هم مجلس خوب در زندگی افراد بسیار تاثیرگذار است و می تواند انسان را به صراط مستقیم و یا به راه کج سوق دهد. بنابراین باید با کسی هم نشین و هم صحبت شد که اهل علم و درایت باشد و نفعی به ما رساند.

وی با توجه به این روایت که «حواریون از حضرت عیسی(ع) سؤال کردند که ما با چه کسانی نشست و برخاست داشته باشیم حضرت در جواب گفتند: کسی که دیدنش شما را یاد خدا اندازد، کسی که حرف زدنش علم شما را زیاد کند و شما را برای کار بر عالم آخرت تشویق کند» بیان کرد: خوب است که ما تلاش کنیم جزء افرادی باشیم که دیگران از مصاحبت و همنشینی با ما راضی باشند و علمی به علوم آنها افزوده شود، و بعد از مرگ نیز  به نیکی از ما یاد کنند.

امام جمعه انبارالوم تأکید کرد: شما خواهران گرامی که در خانه امام زمان(عج) مشغول به تحصیل و تهذیب هستید این نکته را به خاطر داشته باشید با کسی همنشین شوید که اهل علم باشد.

حجت الإسلام شیخی خاطرنشان کرد: شهادت برای آیت الله مطهری حق بود چرا که برای زنده نگه داشتن اسلام و انقلاب تلاش و تبلیغ بسیار زیادی انجام داد. کتاب هایی که از ایشان به چاپ رسیده است شهره جهانی دارد و هنوز هم در دانشگاه ها تدریس می شود و راه روشن اسلام را برای همگان بازگو می کند.