کد مطلب: 26608 تعداد بازدید: ۱۲۵

احترام به والدین مقیاس، مقدار و حد و اندازه ندارد

احترام به والدین مقیاس، مقدار و حد و اندازه ندارد

شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۷:۳۵
مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) بندر ترکمن نشست اخلاقی «احترام به والدین» را با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمدصالح منصوری امام جمعه این شهرستان برگزار کرد.

حجت الإسلام منصوری در جمع اساتید و طلاب این مدرسه ضمن اشاره به خاطراتی از شیخ انصاری درباره جایگاه پدر و مادر گفت: پدر و مادر حتی اگر بداخلاق بوده و یا در حق فرزندان کوتاهی کنند، فرزند حق بی احترامی به آنها را ندارد و نمی تواند نسبت به والدین خود کوتاهی کند. خداوند نیز چنین اجازه ای به فرزندان نداده است.

وی به بیان داستان فرزند حضرت نوح(ع) پرداخت و بیان کرد: احترام به والدین مقیاس، مقدار و حد و اندازه ندارد. احترام هر چه بیشتر باشد، عاقبت سازتر است و سرنوشت فرزند را درخشانتر می کند. در روایات و سخن بزرگان بسیاری آمده است که دعای یک مادر مسبب خیرات زیاد فرزند می شود.

امام جمعه بندرترکمن ادامه داد: طبق روایتی از پیامبر(ص) یک دسته کسانی که در شب قدر گناه آنان بخشیده نمی شود، کسانی هستند که عاق والدین می شوند. و اگر والدین در زمان حیات خود فرزندش را عاق کرد، فرزند بعد از مرگ والدین باید آنقدر برایشان خیرات کند، نماز و روزه بجا آورد و استغفار کند تا بخشیده شوند.

حجت الإسلام منصوری در پایان متذکر شد: باید کمی اندیشید در قدیم چگونه یک مادر می توانست از ده فرزند نگه داری کند اما اکنون ده فرزند نمی توانند از یک مادر نگه داری کنند؟