کد مطلب: 26512 تعداد بازدید: ۲۴۰

دیدار جمعی از اساتید و طلاب شهر علی آباد کتول با نماینده خبرگان رهبری این شهر

دیدار جمعی از اساتید و طلاب شهر علی آباد کتول با نماینده خبرگان رهبری این شهر

چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۱:۲۳
اساتید و جمعی از طلاب مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول با نماینده مجلس خبرگان رهبری این شهر به مناسبت روز معلم دیدار کردند.

آیت الله شاهرودی در این دیدار گفت: مسئولیتی که شما بر دوش دارید، یک مسئولیت قرآنی است. لذا باید بدانید مسئولیت بسیار سنگینی را بر عهده دارید و هم چنین بدانید کار شما بسیار فراتر از کار معلمی است که وظیفه سوادآموزی را بر عهده دارد.

وی افزود: درست است که سوادآموزی بسیار ارزشمند است ولی با توجه به کلام خداوند در قرآن مجید درباره اهمیت تفقه در دین؛ متوجه می شویم کسانی که برای فهم حقایق دین به مراکز علمی می روند، در واقع مسئولیت پیامبران را بر عهده دارند و باید بدانند این لطفی است از جانب خداوند متعال که شامل حال آنها شده و مطمئناً اگر رسالت خویش را با هدف قرب الهی و رضای او انجام دهند نزد پروردگار از جایگاه والایی برخوردار خواهند شد.

در این مراسم همچنین مریم بیگم مرتضوی شاهرودی مشاور و مدرس علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول گفت: ما در شرایط بسیار سخت، زیر نور ماه، زیر بار گلوله و توپ و تانک دشمن درس  می خواندیم. امروز توپ و تانک دشمن شکلش عوض شده و هجمه سنگین تری بر ما وارد می شود. لذا باید مواظب باشیم و از تمام فرصت ها در جهت کسب علم ،برعلیه دشمن و خنثی کردن نقشه های شوم دشمنان استفاده نمائیم.