کد مطلب: 26487 تعداد بازدید: ۱۷۵

دنیا جای کسب نیست بلکه جای شکوفا شدن و به کمال رسیدن است

دنیا جای کسب نیست بلکه جای شکوفا شدن و به کمال رسیدن است

سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۳:۳۹
سلسله کلاس های مهارت های زندگی با موضوع «چگونه خود را بشناسیم» با حضور غلامرضا احمدی مشاور و کارشناس مسائل خانواده در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

احمدی در جمع دانش آموختگان و بانوان شهر فاضل آباد و بخش کمالان گفت: برای شناخت خود، چند چشم داریم، یعنی اطلاعات را به وسیله این ها بدست می آوریم. اولین چشم، چشم احساس است که به وسیله ی آن اطلاعات مادی و احساسی را به دست می آوریم. دومین چشم، چشم عقل یا همان حس آینده نگر است. چشم قلب یا حس عافیت بین و نیز چشم روح یا بصیرت بین از دیگر اموری است که انسان به وسیله آن می تواند خود را بشناسد..

وی افزود: انسانی که خودشناس نباشد، مانند کسی است که در خواب فرو رفته و شخصی که به خواب رفته نیاز، سرمایه و توانمندی خود را تشخیص نمی دهد.

کارشناس مسائل خانواده با بیان این که دنیا جای کسب نیست بلکه جای شکوفا شدن و به کمال رسیدن است، ابراز کرد: هر انسانی دارای قدر و اندازه هست و اگر کسی نداند که قدر و اندازه اش چقدر است، خودشناس نیست.

احمدی ابراز کرد: تنها چیزی که واحد است، خداوند می باشد و ما موجوداتی دو بعدی هستیم که یک بعد مادی و یک بعد روحانی داریم. منظور از بعد مادی، همان تصاویر ذهنی و بعد روحانی، عقل انسان است.

وی در تبیین مختار بودن انسان توضیح داد: مختار بودن انسان به این معناست که انسان اختیار جسم و روح خود را داشته باشد. کسی که اختیار داشته باشد یعنی می تواند خیراندیش و خیرگزین باشد و توان گزینش داشته باشد.