کد مطلب: 26486 تعداد بازدید: ۲۴۴

اجلاس فصلی مدیران و معاونین پژوهش مدارس علمیه خواهران در استان گلستان برگزار شد

اجلاس فصلی مدیران و معاونین پژوهش مدارس علمیه خواهران در استان گلستان برگزار شد

دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۱:۵۲
اجلاس فصل بهار مدیران و معاونین پژوهش مدارس علمیه خواهران استان گلستان در مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول استان گلستان برگزار شد.

حجت الإسلام ایوب وردانی مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان در ابتدای سخنان خود با توجه به شعار امسال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، گفت: این شعار، تنها یک شعار ظاهری نیست بلکه بیان عملیاتی کردن طرح ها و عمل هاست. در این راستا، کار فکری و فضا سازی لازم است اما نباید به این مقدار اکتفا کرد بلکه در مرحله اجرا باید به آن پرداخته شود. این راه، همت مضاعف و توکل به خداوند می خواهد.

وی بیان کرد: خداوند تبارک و تعالی دو هدف مهم را برای طالبان دین در قرآن روشن کرده است. یکی از آن اهداف، تفقه در دین است. فقیه، مجتهد، عالم و متخصص شدن در امور دینی است. اولین مسئولیت و وظیفه  ما، تربیت طلاب علوم دینی است. همواره این اهداف که در پذیرش رسالت داشتیم را با یادآوری و تذکر بخاطر داشته باشیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان افزود: مسئله دوم که جزو اهداف اساسی طلاب و روحانیون است، بحث انذار است. از جمله وظایف طلاب و روحانیون، انتقال علوم به مردم و حضور بین آنان است. امروزه مشکل جامعه بشریت، بی تقوایی و دین فروشی، نداشتن تعهد اخلاقی و انسانی است. در گذر از مسائل و مشکلات، زمانی موفقیت حاصل می شود که اهداف حضور و فعالیت ها فراموش نشود.

حجت الإسلام وردانی با بیان این که در افکار و اندیشه های خود بازبینی کنیم، تأکید کرد: به توفیقات علمای گذشته نسبت به انجام رسالت های خود، توجه کنیم که آنان چگونه به ایفای نقش خود می پرداختند. چراکه پایه ها و اساس امروز حوزه های علمیه بر اساس آن چیزی است که علماء سابق پایه گذاری کردند. توجه کنیم چقدر سیره آنان را پیاده کردیم.

وی ضمن اشاره به روایت امام علی(ع) «آفت العلم، ترک العمل به» اظهار کرد: یکی از آفت های علم، این است که شخص عالم باشد اما به علم خود عمل نکند. علمای دین به تمامه چه در جمع اجتماع و چه در جمع خانواده، زیر ذره بین مردم هستند.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان توصیه نمود: در دنیا و امورات در مرحله اول به خدا و انبیاء متوسل شوید وبا توجه به شرایط در حد توان تلاش کنید. با اساتید و کادر ارتباط حسنه داشته باشید و در انجام امورات از مشاورین کارآمد استفاده نمائید تا مشکلات بهتر و سریعتر حل شود.

گفتنی است در ادامه جلسه هر یک از مدیران به بیان مطالب و مسائل خود پرداختند.