کد مطلب: 26240 تعداد بازدید: ۲۵۹

کسب استقلال، عزت، توسعه و پیشرفت؛ از مهمترین برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است

کسب استقلال، عزت، توسعه و پیشرفت؛ از مهمترین برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است

یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۸:۱۶
نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در جمع بانوان شیعه و سنی فرهیخته استان گفت: پایه گزار تکریم زنان اول خداست و سپس نبی مکرم اسلام و نیز بزرگان دین خصوصاً امام خمینی(ره).

آیت الله نورمفیدی در همایش «نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی» با اشاره به برگزاری این همایش و حضور خواهران اهل سنت در کنار خواهران شیعه، این وحدت را از ثمرات این نظام مقدس دانست و بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران دارای برکات بسیاری است که از مهمترین برکات این نظام ؛ کسب استقلال، عزت و توسعه و پیشرفت است.

وی گفت: در گذشته کشور ایران زیر چتر روس ها، آمریکایی ها و انگلیسی ها بود. صاحب اختیار در واقع  آنان بودند و مسئولین مملکتی ما را آنان تعیین می کردند. دیروز که استقلال نداشتیم، عزت نیز نداشتیم. اما امروز به برکت این انقلاب، هم استقلال داریم و هم عزت و افتخار ! در زمینه پیشرفت و توسعه نیز امروز کشور ما جزء کشورهای هسته ای است که هر زمانی اراده کند می تواند به سمت ساخت بمب و موشک برود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: از دیگر برکات انقلاب اسلامي اين بود كه نگاه به زنان را در جهان تغییر داد، زنان جامعه ما را متحول ساخت و در مسير اسلام و ارزش هاي الهي هدايت كرد و به اوج انسانيت ارتقا بخشيد. تفکر غالب جهان در مورد زن این بود که تنها امتیاز و توانایی وی را دلربایی و دلفریبی می دانست که البته این تفکر اکنون نیز وجود دارد.

آیت الله نورمفیدی افزود: به برکت این انقلاب، زنان توانستند در عرصه های مختلف فکری، مدیریتی، علم و صنعت و .... حضور نمایند و شخصيت و هويت خويش را بشناسند و به مقام و منزلت والاي خويش پي ببرند.

وی اظهار کرد: پایه گزار تکریم زنان اول خداست و سپس نبی مکرم اسلام و نیز بزرگان دین خصوصاً امام خمینی(ره) ! این انقلاب با بهره گیری از آموزه های دینی، امتیازی را که غربی ها برای زنان قائل است را نادیده نگرفته و آن را در محیط خانواده و نسبت به فرزندان و همسر خود جایز می داند.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: از نبی مکرم اسلام در مورد مقام و منزلت زن وارد است که می فرمایند : "ما اکرم النساء الا کریم". پیامبر گرامی اسلام آنگونه با زنان خود رفتار می کرد و آنان را مورد اکرام و احترام قرار می داد که به گفته همسران وی قرآن در وجود پیامبر پیاده شده بود.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به وحدت شیعه و سنی در استان گلستان بیان کرد: وحدتی که امروزه در استان ما حاکم است و شیعه و سنی (فارس و ترکمن) در کمال صفا و صمیمیت در کنار هم زندگی می کنند، از جمله نعمت های بسیار بزرگی است که باید قدر این نعمت را دانست و از این برکات پاسداری نمود.

وی ضمن اشاره به هدف تشکیل و تاسیس مدرسه علمیه الزهرا(س) ابراز کرد: مهمترین فلسفه تشکیل مدرسه علمیه الزهرا(س) این بود که زنان وارد عرصه اجتماع شوند و به عنوان عالمه، فاضله، مفسر و فقیه بتوانند احکام شرعیه را استنباط نمایند و در مسائل فقهی صاحب نظر شوند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: امروز وظیفه بانوان ماست جایگاه رفیعی که خدا و پیامبر اسلام و ائمه دین برایشان در نظر گرفته اند را به درستی بشناسند و بتوانند با شناخت درست در عرصه های مختلف اجتماع انجام وظیفه نمایند.