کد مطلب: 26236 تعداد بازدید: ۲۴۹

وحدت رمز پیروزی انقلاب و از مهمترین مسائل در کشور ماست

وحدت رمز پیروزی انقلاب و از مهمترین مسائل در کشور ماست

یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۹:۵۰
موسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان همایشی با عنوان " نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی" را با حضور بانوان شیعه و سنی برگزار کرد.

حجت الاسلام اوحدی مشاور فرهنگی مجمع تقریب جهانی بین مذاهب به بحث پیرامون اصطلاح نظم نوین جهانی پرداخت و گفت: پس از فروپاشی نظام شوروی توسط آمریکایی ها، اصطلاح نظم نوین جهانی مطرح شد. در واقع مراد از این اصطلاح این بود که آمریکایی ها  قدرت مطلق را از آن خود می دانستند لذا دو دلیل برای ادعا خود اقامه نمودند. از جمله اینکه؛ آمریکا  توانست قدرتمندترین رقیب خود شوروی را متلاشی کند و دیگر آنکه هیچ قدرتی در مقابل آمریکا وجود ندارد لذا این کشور را قدرت مطلق جهان دانستند.

       وی با رد هر دو دلیلِ اقامه شده در توجیه قدرت مطلقه آمریکا ادامه داد: کشور شوروی به دلیل اجتماعی فرو ریخت همانطوری که امام خمینی(ره) فروپاشی این نظام را به دلیل فساد درونی پیش بینی کرده بود و نیز قبل از فروپاشی شوروی قدرت نوپایی شکل گرفته بود که در واقع آغاز بیداری جهانی بود. این قدرت بوسیله نظام جمهوری اسلامی جهش پیدا کرد و موجب آگاه نمودن مردم شد.

مشاور فرهنگی مجمع تقریب جهانی بین مذاهب خاطر نشان کرد: قدرتی که توده های مردم را آگاه نمود و به قیام وادار کرد و به شورش علیه ظلم سوق داد، در واقع قدرت پیام و قدرت خطاب حق بود. در زمان نبی مکرم اسلام قدرت نظامی وجود نداشت و قدرت پیامی مطرح بود که مردم را گِرد وی جمع نمود تا توانست وی را در برابر قدرت های جهانی پیروز گرداند و به بیداری اسلامی منجر شود. 

حجت الإسلام اوحدی بیان کرد: از مهمترین نشانه های ضعف ابرقدرتی که مدعی نظم نوین جهانی است عبارت است از؛ منع حجاب در کشورهای اروپایی و عدم ورود زنان محجبه در مدارس فرانسه، ارائه تصویر غلط از اسلام، وضع قانونی از سوی آمریکا مبنی بر  عدم آموزش قرآن در این کشور، تلاش در تفسیر غلط آیات جهاد و نیز جلوگیری از نفوذ فرهنگ برتر در قلمرو دشمن.

    وی تصریح کرد: امروز کشور ما در شرایط تهاجمی خاصی نسبت به دشمن قرار دارد. حکومت اسلامی که در کشور ما ایجاد شده مصداق این آیه است که خداوند می فرمایند: "‌وَكَذَلِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِّتَكُونُواْ شُهَدَاء عَلَى النَّاسِ"

      مشاور فرهنگی مجمع تقریب جهانی بین مذاهب اظهار کرد: وحدت رمز پیروزی انقلاب و از مهمترین مسائل در کشور ماست. اهمیت این وحدت به گونه ای است که قرآن کریم آن را عالی ترین درجه تقوا دانسته و تفرقه را معادل با کفر قرارداده است. تنها طرحی که می تواند امت اسلامی را  در برابر چالش های بزرگ دشمن پیروز گرداند وحدت است چرا که هم قدرت رویارویی با دشمن را به امت اسلامی می دهد و هم تهدیدی برای دشمن محسوب می شود.