کد مطلب: 26235 تعداد بازدید: ۲۱۲

مقابله با استراژی نفوذ دشمن هوشمندی و برنامه مطالعاتی دقیق و طولانی را می طلبد

مقابله با استراژی نفوذ دشمن هوشمندی و برنامه مطالعاتی دقیق و طولانی را می طلبد

دوشنبه ۷ دى ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۳:۰۸
به همت بسیج مدرسه علمیه صدیقه فاطمه(س) گرگان نشست سیاسی با موضوع «بررسی ابعاد نفوذ دشمن» با حضور علی سلیماندوست کارشناس مسائل استان و استاد دانشگاه های گلستان در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار شد.

سلیماندوست گفت: بیداری ملل مسلمان با محوریت جمهوری اسلامی ایران و در اثر اجرای استراتژی صدور انقلابی که توسط امام سال 1357 به منحصه ظهور رسید، اتفاق افتاد.

وی مشکلات امروز جامعه را عدم شناخت نسل جوان از انقلاب اسلامی و اتفافات قبل و بعد آن دانست و گفت: باید این شناخت و آگاهی توسط سیستم آموزشی کشور برای نسل جوان بازگو شود. عدم خود شناسی، دین شناسی و دشمن شناسی، سه رکن اصلی مشکلات جامعه در مواجهه با نفوذ دشمن می باشد.

این استاد دانشگاه با اشاره به تشکیل3 کنفرانس بعد از به عقب راندن عراق در سال65 توسط مردان و زنان با عزت ایران، بیان کرد: در تورنتو کانادا، واشنگتون و هیفا 3 کنفرانس برای براندازی جمهوری اسلامی ایران تشکیل دادند و تمام سران استکبار به دو ترس مشترک رسیدند. یکی بیداری ملل مسلمان با محوریت جمهوری اسلامی و دیگری ظهور منجی در شرق اسلامی.

سلیماندوست در ادامه با اشاره به اینکه مقابله با استراژی نفوذ دشمن هوشمندی و برنامه مطالعاتی دقیق و طولانی را می طلبد، اظهارداشت: امروزه جوان ما روزانه حداقل 12 ساعت وقت خود را پشت چراغ قرمز شبکه های اجتماعی نظیر: لاین، تلگرام، اینستاگرام و...می گذارد ولی حوصله ی خواندن یک صفحه کتاب را ندارد.

وی افزود: جوانان در صورت شناخت استعداد ها و توانمندی های خود و شناخت دشمن شناسی می توانند همچون سدی مستحکم جلوی نفوذ دشمن بایستند. چرا که دشمن با ترفندهای مختلف و نقاب های متنوع برای نفوذ در ارکان نظام و بی هویت کردن جوانان ایرانی سرمایه گذاری کرده است.

تحلیلگر مسائل سیاسی استان با بیان این مطلب که عملیات نفوذ به راحتی اتفاق می افتد، تصریح کرد: موسسه ای به نام بروکینگز، یک موسسه بسیار قَدَر که 170 شعبه در جهان دارد و 120 شعبه آن در خاورمیانه فعالیت می کند و تنها در یک کشور شعبه ندارد آن هم جمهوری اسلامی ایران است. چرا که ما لانه جاسوسی آنها را از بین برده ایم منتها آنها در انتشارات، روزنامه نگاری ها، سایت ها، وبگاه هاو...ایران نفوذ می کنند و مطالب خود را ارائه می دهند.

سلیماندوست علت اصلی عدم موفقیت بزرگ ابرقدرت جهان بنام ایالات متحده آمریکا در مقابله با جمهوری اسلامی ایران را وجود اعتقادات بسیار قوی معرفی کرد و ابراز داشت: دو عامل این اعتقادات را قوی تر می کند. ماه رمضان و محرم دو عامل تشدید کننده این اعتقادات به شمار می آیند و دیگری وجود احساسات بسیار قوی و شدید ضد امپریالیسمی و ضد استکبارستیزی ایرانیان است.

وی متذکر شد: استکبار جهانی ماهواره و اینترنت را جهت تضعیف اعتقادات مذهبی ایرانیان برنامه ریزی نمود و مذاکره ی رو در رو، زانو به زانو و نفس به نفس را جهت بین رفتن احساسات ضد استکباری و ضد آمریکایی در ایرانیان طراحی کرده است.