کد مطلب: 26202 تعداد بازدید: ۲۳۲

فعالیت فرهنگی باید با هدف کمک به اشاعه فرهنگ قرآنی باشد

فعالیت فرهنگی باید با هدف کمک به اشاعه فرهنگ قرآنی باشد

یکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۱:۳۴
به مناسبت سالروز ولادت امام علی(ع) نشستی تربیتی «فروپاشی خانواده از نگاه قرآن» با سخنرانی دکتر غلامرضا احمدی پژوهشگر و کارشناس مسائل خانواده در حضور جمعی از طلاب، فارغ التحصیلان و بانوان شهر برگزار شد.

احمدی ابراز کرد: فعالیت فرهنگی باید با هدف کمک به اشاعه فرهنگ قرآنی باشد. اساسا اگر بخواهیم در این عرصه به عنوان مبلغ کاری انجام دهیم باید براساس قرآن باشد. با توجه به آیات، هدف اصلی شیطان  و استکبار سست شدن بنیان خانواده و ایجاد تفرقه و جدایی بین اعضاء خانواده و همسران است.

وی ادامه داد: شیطان در فروپاشی نظام خانواده با برنامه وارد می شود. شیطان در مرحله اول با آموزش و تعلیمات شیطانی و تغییر رویکرد اصلی خانواده، توقعات را بالا می برد و به جای این که افراد به  نیازهای متعالی روح خود بپردازند فقط به مطالبات و درخواست های نامعقول توجه می کنند که این امر منجر به دلخوری و رنجش و ایجاد فاصله در روابط خانوادگی می شود.

کارشناس مسائل خانواده با بیان این که زن، اهل خانه را ذاکر می کند تصریح کرد: بیت یعنی جایی که در آن برای ذکر خدا بیتوته می کنی و هدف استکبار خالی شدن خانه، از ذکر الهی است. امروزه بیت ما، بیت عنکبوتی شده است. یعنی همانطور که محل خانه عنکبوت  و محل شکارش یکی است و محل شکم، ذکر خدا نیست؛ قلب خانواده ها امروزه همانند آشپزخانه شده است.

احمدی اظهار کرد: برابری زن و مرد موجب نسل کشی خاموش شده و کاهش جمعیت کوتاهترین و موثرترین راه برای مبارزه و مقابله با اسلام است و این امر با تغییر سبک زندگی اسلامی و برنامه های غذایی صورت می گیرد.