کد مطلب: 25826 تعداد بازدید: ۲۵۱

مساله اقتصاد اولین اولویت کشور است

مساله اقتصاد اولین اولویت کشور است

دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷:۵۷
مدیر مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول از برگزاری نشست روشنگری با محوریت تحلیل سخنان رهبری پیرامون (اقتصاد مقاومتی- اقدام و عمل) خبر داد.

حجت الإسلام جعفر یوسفی در جمع طلاب این مدرسه گفت: مساله ی اقتصاد اولین اولویت کشوراست.

وی با اشاره به شعار سال 95 بیان کرد: اگر مساله اقتصاد کشور مدیریت شود، سیاست و اوضاع فرهنگی اجتماعی کشور هم درست می شود و جوانان ما کمتر به فساد کشیده می شوند.

نماینده ولی فقیه در سپاه علی آباد کتول ضمن تاکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: ما در چند چیز باید خود را مقاوم سازیم؛ اقتصادمقاومتی، فرهنگ مقاومتی و مدیریت مقاومتی.

 حجت الإسلام یوسفی ادامه داد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی در عرصه اقتصاد کشور باید 4 جبهه مورد توجه قرارگیرند؛ اول جبهه علمی است. به این معنا که نظریه اقتصاد مقاومتی را تکمیل کرده و در طرح های کاربردی به کار گرفته شود.

 وی دومین جبهه را جبهه فرهنگی و تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان سازی معرفی کرده و افزود: جبهه سیاسی و جبهه اجرایی یعنی برنامه ریزی دقیق و هدفمند و اقدام عملی از دیگر جبهه هایی است که در عرصه اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه لازمه اجرای اقتصاد مقاومتی شناخت آسیب های فراروی آن است، اعلام کرد: عدم درک صحیح مفهوم اقتصاد مقاومتی، انحراف اقتصاد مقاومتی با مترادف قراردادن آن با مفاهیم ضد دینی، تاکید بیش از اندازه به ضرورت غرب برای توسعه، هراس از دشمنان و عدم اعتماد به وعده نصرت الهی، عدم اعتقاد به ظرفیت های شگفت انگیز و اقتصاد مقاومتی فقط به عنوان شعار از جمله آسیب ها در این راستا می باشد.