کد مطلب: 25287 تعداد بازدید: ۲۴۴

برگزاری کلاس آموزشی «زن در آئینه تاریخ» در مدرسه علمیه خاتم الأوصیاء

برگزاری کلاس آموزشی «زن در آئینه تاریخ» در مدرسه علمیه خاتم الأوصیاء

پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۴:۵۹
کلاس آموزشی مهارت های زندگی با حضور غلامرضا احمدی کارشناس و مشاور مسائل خانواده با موضوع «زن در آئینه تاریخ» در جمع دانش آموختگان و بانوان این شهرستان در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

احمدی گفت: ایام شهادت و ولادت حضرت زهرا(س) فرصتی است که زن، خود را بشناسد و با ارزش ها و ضد ارزش های خود آشنا شده و جایگاه واقعی خود را بیابد.

وی نگاه ملل مختلف را نسبت به زن بیان کرد و گفت: زن در یونان قدیم جایگاهی نداشته و او را با تابوت شوهرش می سوزاندند یا در آئین مسیحیت زن خطری خانگی و جذبه مهلک... معرفی می شد. مشاور مسائل خانواده با تبیین جایگاه زن در عصر جاهلیت تصریح کرد: رسم زنده به گور کردن دختران با فرمان قرآن از میان برداشته شد و با ورود اسلام زن حقوق خود را پیدا کرده و تکامل یافت. احمدی عنوان کرد: زن در زندگی 2 نقش اساسی دارد؛ اول نقش همسری و دوم نقش مادری. در نقش همسری زن؛ عامل آرامش همسر، پوشاندن عیوب او، مشاور بلافصل در امور خانواده و مسئول پاسخگویی به نیازهای طبیعی همسرش است. وی در ادامه نقش مادری زن را؛ مهرمادرانه، زبان آموزی به فرزندان و بستر تربیت فرزندان دانست.

مشاوره مسائل خانواده در پایان ابراز کرد: اگر زن نقش های خود را خوب ایفا نماید، ارزش و جایگاهش ارتقا می یابد. کسانی که مدعی دفاع از حقوق زن هستند و شعارهای فمینیستی می دهند، نه تنها به نفع آنان صحبت نمی کنند بلکه در پی ضربه زدن به زنان می باشند.