کد مطلب: 25284 تعداد بازدید: ۲۴۱

دفاع به موقع ازحریم امامت و ولایت یکی از مصادیق دشمن شناسی حضرت زینب بود

دفاع به موقع ازحریم امامت و ولایت یکی از مصادیق دشمن شناسی حضرت زینب بود

پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۹:۴۴
مدرسه علمیه سعدیه رامیان به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب کبری(س) جشنی را با سخنرانی اعظم رجبلو مدرس این مدرسه برگزار کرد.

رجبلو در جمع طلاب و اساتید این مدرسه گفت: یکی از صفات حضرت زینب کبری(س) عقیله بود یعنی کسی که دارای عقل و هوش و خرد است.

وی با اشاره به این حدیث پیامبر(ص)؛ «عاقل ترین مردم کسی است که چند خصلت دارد.1- بندگی و اطاعت خدا 2- دشمن شناسی و راه مقابله با آن 3-ترجیح زندگی آخرت بر زندگی دنیا» تصریح کرد: با بررسی زندگی حضرت زینب(س) همه این ویژگی ها در وجود شخصیت گرامی ایشان مشهود است.

مدرس حوزه ادامه داد: در زمینه بندگی و اطاعت حضرت زینب(س)، نمونه بارز آن در واقعه کربلا آشکار بود که وجود مصیبت و قرار گرفتن در بند اسارت، مانع از انجام اعمال عبادی ایشان نشد و حتی در آن شرایط دشوار نماز نافله شان را ترک نکردند.

رجبلو در شرح ویژگی دشمن شناسی و راه های مقابله با آن ابراز کرد: دفاع به موقع ازحریم امامت و ولایت در ایام اسارت، سخنرانی های کوبنده ایشان در کوفه و شام و افشای چهره واقعی دشمن پس از واقعه عاشورا حکایت از شناخت دشمن و مقابله آن حضر ت بوده است.

وی اذعان داشت: شهید مطهری نیز از جمله افراد دشمن  شناسی بودند که با درایت و تیزهوشی، حربه های دشمنان  علیه جوانان و بانوان و...را شناسایی و با قلم خود آثاری از جمله کتاب «مسئله حجاب» و «جایگاه زن در اسلام» و...را به نگارش در آوردند که تا کنون بی نظیر بوده است.

مدرس حوزه یکی از وظایف مهم طلاب در عصر حاضر را شناخت دشمن و راه های مقابله با آن برشمرد و تأکید کرد: طلاب باید با مطالعه زیاد و آشنایی عمیق با مبانی و معارف اسلامی در دفاع از اسلام و تشیع مسلح شوند تا بتوانند با حربه های مختلف دشمنان از جمله وهابیت که در منطقه فعالیت گسترده ای دارد  مقابله کرد.