کد مطلب: 25283 تعداد بازدید: ۲۱۲

نشستی با موضوع «حریم ارتباط دختر و پسر» در فاضل آباد

نشستی با موضوع «حریم ارتباط دختر و پسر» در فاضل آباد

سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷:۲۲
نشستی با موضوع «حریم ارتباط دختر و پسر» با حضور حجت الإسلام محمد حسن محمدی کارشناس مذهبی اعزامی از سازمان تبلیغات در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

حجت الإسلام محمدی گفت: اساسا اسلام به ارتباط اهمیت داده و انزوا و تنهایی را نکوهش کرده و لیکن برای این ارتباط حریم و حد و مرز قرار داده است. مثلا ارتباط فرزند با والدین یا والدین با فرزند و ارتباط هریک از افراد جامعه چارچوب مشخص دارد.

وی بیان کرد: انگیزه ارتباط دختر و پسر در جامعه شناخت جهت ازدواج و آشنایی بیشتر می باشد که ممکن است پسر انگیزه سوءاستفاده کردن داشته ولی انگیزه دختر به قصد ازدواج باشد.

کارشناس سازمان تبلیغات از دیگر انگیزه های این ارتباط را نمایش قدرت بین همسالان معرفی کرد و سومین عامل را جبران کمبود محبت و فرار از تنهایی دانست.

حجت الإسلام محمدی ابراز کرد: والدین باید به فرزندان خود مخصوصا در سنین نوجوانی توجه بیشتری کنند تا نوجوانان این خلاء را احساس نکنند.هرچه بیشتر جوانان را مشغول به فضاهای ورزشی و تفریحی سالم کنیم آنها به فضاهای گناه آلود کمتر فکر می کنند.

وی تاکید کرد: امروزه طلاب باید در عرصه فرهنگی و مذهبی وارد شوند و عوارض و آثار شوم این ارتباطات را برای دختران و پسران بیان نمایند. به خصوص که امروزه این نوع ارتباطات در فضای مجازی رونق بیشتری گرفته است.

مسئول دارالقرآن حاجی کلاته ادامه داد: ممکن است بعضی از جوانان به راهنمایی والدین خود توجه نداشته باشند ولی سخن یک مربی را بیشتر بپسندند.